Nová kniha: Športové motocykle TATRAN

Richard Karnok 1
Najnovšia – piata kniha zo série Motocykle Považských strojární predstavuje ojedinelý príbeh úspešných slovenských drahokamov na dvoch kolesách z prototypovej dielne a konštrukcií Vývoja športových motocyklov TATRAN.

 
V sérii športových podnikov sa zoznámite s postupným vývojom rýchlostných, ale hlavne súťažných motocyklov TATRAN, aby vtedy, keď posledné dosiahnu maximálnu technickú úroveň, bol ich osud v roku 1982 násilne ukončený. Športové Tatrany si zaslúžia takéto prirovnanie hlavne pre svoju vzácnosť, a to z dôvodu výroby len veľmi malého počtu strojov. Tatrany boli kusovo zhotovené špeciály pre tie najťažšie prevádzkové podmienky. Preto sa im dostalo časom všetko najlepšie z techniky a komponentov, ktoré sme vtedy poznali a boli dostupné. 
 
Zo skromných počiatkov sa Tatrany vypracovali medzi svetovú „špicu“, hlavne v súťažnom športe. Dnes ho voláme Enduro. Kniha Vás zoznámi s históriou aj tých najstarších čias u nás – v Považskej Bystrici. Autentické svedectvá bývalých jazdcov, konštruktérov a mechanikov športového oddelenia sú vzácnou súčasťou tejto publikácie. Veľká pozornosť je venovaná vrcholovému motocyklovému športu v Považskej Bystrici, aj zo zákulisia z pohľadu prípravy traťovou skupinou, v podobe Majstrovstiev republiky, Európy, Sveta, ale aj štyroch medzinárodných šesťdenných motocyklových súťaží.
 
Monografia v limitovanom náklade 300 ks na 400 stranách v sebe ukrýva akoby 3 dopĺňajúce sa publikácie – súťažné Tatrany, rýchlostné Tatrany a motocyklový šport.
 
cena: 38 € / 1 000 Kč
strany: 400
náklad: 300 kusov
tlač: plnofarebná
rok vydania: 2020
rozmery: 225 X 170
jazyk: slovenský jazyk
ISBN: 978-80-570-2073-8
 
Novú knihu, ale aj predchádzajúce publikácie si môžete objednať po kliknutí sem…
 
 
 
 

Jeden komentár k článku “Nová kniha: Športové motocykle TATRAN

  1. Milí Metzkerových Zdenkovia 1až 3! Dovoľte mi vám všetkým trom naraz popriať všetko najlepšie k dnešným meninám a hlavne veľa zdravia , šťastia, úspechov a samých dobrých ľudí okolo vás. Ja ďakujem za promptné vybavenie objednávky knihy o Tatranoch. Dnes ju už mám prečítanú a nesklamala ma. Je napísaná s príslovečnou pedantnosťou s podrobnosťami a detailami príznačnými Zdenkovi1, s ktorou písal aj knihy predošlé. S pozdravom Marián a Danka Bertoli, Piešťany

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *