Nová kniha: Pavol Dekánek – Život motocyklového pretekára

Richard Karnok 2

Po jedinečných knihách z histórie cestných pretekov motocyklov na Slovensku od Rudolfa Mladého, Júliusa Mendla a Mariána Bertoliho vznikla nová kniha, ktorá mapuje kariéru motocyklového pretekára Pavla Dekánka. Autorom je motocyklový novinár Richard Karnok.

Pavol Dekánek sa v rokoch 1960-68 sa úspešne venoval cyklistike v oddiele Spartak Myjava a Lokomotíva Bratislava a už v tejto športovej disciplíne dosiahol pozoruhodné výsledky korunované titulmi majstra Slovenska. V rokoch 1968-75 pôsobil v motokrose, výrazné úspechy však nedosiahol. Ako motokrosový pretekár absolvoval aj prvý rok základnej vojenskej služby v Dukle Liptovský Mikuláš. V druhom roku vojny sa stal vodičom autobusu, čomu sa ako profesionál venuje doteraz. Po ukončení motokrosovej časti svojej športovej kariéry začal jazdiť cestné motocyklové preteky. V rokoch 1976-92 sa za riadidlami motocyklov zúčastňoval podujatí majstrovstiev Slovenska, Československa, medzinárodných pretekov doma aj v zahraničí, šampionátu Nemeckej spolkovej republiky, majstrovstiev Európy a majstrovstiev sveta. Na svojom konte má osem titulov majstra Československa, ktoré vybojoval v triedach 250, 350 a 500 cm³.

Kniha o Pavlovi Dekánkovi má 104 strán, je plnofarebná v tvrdej väzbe s rozmerom 20×26 cm a okrem textu obsahuje 162 fotografií (84 farebných a 78 čiernobielych).

Kniha je vypredaná

 

 

 

 

2 komentárov k článku “Nová kniha: Pavol Dekánek – Život motocyklového pretekára

  1. No aha ho a je tu ďalšia pekná spomienka na nezabudnuteľné časy! Treba iba poďakovať Palovi, že musel silno rozmýšľať, (predsa len to bolo už dávno) a Rišovi, že to dotiahol do tejto perfektnej podoby.
    Ahojte a ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *