Nová kniha od Ruda Mladého, tentoraz nemotocyklová: Putovanie po hradoch slovenských

Richard Karnok

Rudo Mladý bol mnoho rokov súčasťou československého a slovenského motocyklového športu a aj v ostatných rokoch pôsobí ako tajomník pretekov v Holíči. V minulosti bol predsedom federálnej komisie cestných pretekov, spoluzakladal SMF a takisto je autorom jedinečných kníh mapujúcich históriu motocyklových pretekov na Slovensku.

Možno málokto vie, že Rudo má široký záber koníčkov a jedným z nich sú aj slovenské hrady. A práve o nich vydáva publikáciu, ktorá na Slovensku nemá obdobu. Kniha je výsledkom 12-ročného putovania po našom nádhernom Slovensku. Osobne navštívil počas dovoleniek a víkendov 520 lokalít: hrady, hrádky, opevnenia, opevnené kostoly – kláštory – kaštiele, kaštiele na mieste pôvodných hradov a vybrané hradiská. Bez odvolávok, všetky fotografie sú autorské. Mimo známych veľkých hradov a hrádkov sa v knihe nachádzajú aj menej známe alebo úplne neznáme či zaniknuté. Spolupracoval pri lokalizáciách s niekoľkými renomovanými odborníkmi.

Kniha bude unikátna v tom, že jej rozsah je doslova celoslovenský a hlavne tým, že nepopisuje historické údaje a dáta, ale kde sa hrady a hrádky nachádzajú a ako ich nájsť. To znamená presný popis prístupu k miestu s mapkou, GPS súradnice, nadmorská výška, fotografie a ak existujú aj pôdorysy (nákresy).

Na 304 stranách A4 (tvrdá väzba) v plnej farbe nájdete úvod, mapy po krajoch s vyznačením miest, podrobnú tabuľku a jednotlivé lokality v abecednom poradí od A po Ž. Pre zaujímavosť – autom to bolo viac ako 48.000 km a pešo viac ako 1.000 km.

Kniha vyjde v polovici novembra v malom náklade v súkromnom vydaní!
Cena knihy iba 20,-€ (+poštovné). Do zahraničia kvôli cene poštovného nebude zasielaná!

Rezervovať a objednať si ju môžete na: putovanie.hrady@gmail.com

 

Rudo Mladý na pretekoch v Holíči

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *