Nová kniha: Motokáry – láska moja

Richard Karnok

Hoci je náš portál určený predovšetkým pre vyznavačov pretekov cestných motocyklov, radi informujeme o každom chvályhodnom počine, ktorý fanúšikom bližšie priblíži históriu motoristického športu akejkoľvek disciplíny na Slovensku. Nedávno vyšla publikácia venovaná predovšetkým motokárovému športu, ktorú vydal bývalý dlhoročný funkcionár motošportu, Vladimír Motyčka z Piešťan. Čulý sedemdesiatnik sa rozhodol dať na papier svoje spomienky a zážitky zo svojho polstoročného funkcionárskeho života. Kniha má 224 strán a je bohato ilustrovaná autentickými farebnými aj čiernobielymi fotografiami.

motokary

„Už dlho som sa pohrával s myšlienkou napísať knižku spomienok o motokárovom športe v Piešťanoch i v celej republike,“ vraví svojej prvotine autor spomienok Vladimír Motyčka. „Počas funkcionárskeho obdobia som precestoval s motokárami veľa krajín, takže zážitkov som mal dosť. Akosi som sa však rozpísal a napokon má publikácia vyše 220 strán. Po prvý raz som svoju knižku úspešne prezentoval na medzinárodných pretekoch, ktoré boli 11. apríla vo Vysokom Mýte. Aj vďaka tejto prezentácii prišli na podujatie bývalí reprezentanti Československa. Okrem majstra Európy Milana Šimáka tam boli napríklad Vladimír Křižan, Jozef Kališ, Rastislav Horák, Janko Horňák, Jozef Konopka, Peter Kollár, Vladimír Sedlák a môj syn Miloš, ktorý bol medzinárodným majstrom ČSFR.“

Prezentácia, krst a autogramiáda prvej knihy o histórii motokárového športu nielen v Piešťanoch, ale i celej bývalej ČSSR, sa potom uskutočnila v piatok 24. apríla o 19.00 h v priestoroch MOTO PUB Racing 99 v Piešťanoch.

Pokiaľ máte o knihu záujem, môžete si ju za cenu 14,- € + poštovné objednať na mailovej adrese vlado.motycka@centrum.sk alebo tel. čísle +421 905 328 917.