Nová kniha: Bohuslav Ferianec – Spomienky na cestné okruhové motocykle Tatran

Richard Karnok 3

V uplynulých týždňoch uzrela svetlo sveta nová kniha venovaná časti histórie pretekov cestných motocyklov v Československu. Bohuslav Ferianec, v minulosti sám pretekár značky Tatran, vydal knihu venovanú spomienkam na cestné pretekárske motocykle Tatran.

Kniha rozmerov A4 má 150 strán, fotky ku každému podujatiu, ktorých sa Tatrany s jazdcami zúčastňovali a príbehy jednotlivých pretekárov. Krst knihy sa uskutočnil na nedávnych pretekoch v Starom Měste a krstila ju dcéra prvého majstra republiky triedy 50 ccm Bohumila Kovářa, továrenského jazdca značky Tatran.

Knihu budú môcť získať aj návštevníci pretekárskych podujatí na Slovensku, pričom už počas nadchádzajúceho víkendu v Kopčanoch sa v sobotu 1. júna počas obednej prestávky o 13. hodine uskutoční v parkovisku pretekárskych strojov predstavenie knihy a autogramiáda bývalých pretekárov, Františka a Mariána Kročkovcov a Otta Krmíčka. Na mieste si budú môcť záujemci spomenutú knihu zakúpiť.

Knihu bude možné následne získať aj na ďalších pretekárskych podujatiach, či už 14.-16. júna na letisku v Trenčíne, či na augustových pretekoch v trenčianskom priemyselnom parku, alebo 29. septembra v Holíči.

Kniha zatiaľ nie je dostupná cez internet.

3 komentárov k článku “Nová kniha: Bohuslav Ferianec – Spomienky na cestné okruhové motocykle Tatran

  1. Takisto som rád, že to pán Ferianec spracoval. Mám ju doma a môžem povedať, že ma potešila. Sú v nej pekné fotografie a popísaný kus peknej histórie tejto značky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *