Nová kniha: Babetta a Korado I. diel

Richard Karnok

Tretia kniha z pera konštruktéra Vývoja Motorových Vozidiel Považských strojární Zdena Metzkera st. popisuje príbeh najslabšieho a jedného z najmladších strojov, ktorý prišiel na svet na rysovacích tabuliach konštrukcií Vývoja motocyklov Považských strojární. Jeden z najznámejších a exportne veľmi úspešný slovenský výrobok, aj na západných trhoch, dal meno celej kategórii našich vozidiel i pre iné svoje typové varianty – BABETTA.

Táto kniha je trochu iná, ako predchádzajúce dve. Pre rozsah tematiky sa autor rozhodol rozdeliť ju do dvoch dielov. Prvý sa zaoberá situáciou na svetových trhoch, v Československu aj v Považských strojárňach. Pripomenieme si najprv prvú etapu pri vývoji rozbehovej spojky mopeda M–228 – našu motorovú reťazovú pílu. Prebehneme stručne niekoľko prototypov predchádzajúcich mopedu M–228. Budú nasledovať typy M–207 a elektrické mopedy. Autor spomína aj na ich tvorcov.

Druhý diel bude venovaný hlavne dvojstupňovým prevodovkám na mini-motocykli Jawamatic, mopedom rady BABETTA M–210, M–221, M–225, M–226, jednostupňovému M–215, dvojstupňovej Lambade, KORADU a poľnohospodárskym agregátom.

Zoznámite sa s množstvom prototypov, ktoré dláždili cestu finálnym výrobkom, aj s amatérskymi úpravami či modifikáciami. Autor spomína na účinkovanie hlavne motorov v cestnom športe. Kniha je voľným pokračovaním Metzkerových publikácií Manet M90 a Jawa 90. Majú spoločnú len kapitolu “O autorovi a VMV”, spestrenú inými úsmevnými príhodami z čias minulých.

cena: 18 € / 470 Kč + poštovné
strany: 208
tlač: plnefarebná
rok vydania: 2018
rozmery: 225 X 170
jazyk: slovenský jazyk
ISBN: 978-80-570-0132-4

Objednávkový formulár:

  Meno a priezvisko (povinné)

  Váš email (povinné)

  Počet kusov

  Adresa (povinné)

  Ulica a číslo (povinné)

  Mesto (povinné)

  PSČ (povinné)

   

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *