Peter Kačaba: Našiel som sa vďaka Junior Moto Academy!

Richard Karnok

Mladý motocyklový pretekár Peter Kačaba je známy vďaka svojim úspechom v medzinárodnom juniorskom šampionáte, kde každými ďalšími pretekmi rozširuje zbierku svojich pohárov za víťazstvá.

Rovnako, ako aj jeho kamaráti a súperi, začínal aj Peter s motorkami v Junior Moto Academy, ktorá už piatym rokom pokračuje vo výchove mladých talentov slovenského cestného motocyklového športu. Peter Kačaba si uvedomuje, že to boli práve inštruktori detskej motoakadémia, ktorí doň zasiali nielen základy jazdenia na motorke, ale aj lásku k tejto jedinečnej športovej disciplíne.

Peter Kačaba:

„Nikdy som si nemyslel, že sa raz zamilujem okrem žien aj do motoriek. Pamätám si, ako sa ma mamina kamarátka pýtala, či sa nechcem ísť prihlásiť do JUNIOR MOTO ACADEMY, že hľadajú malých pretekárov, a že to bude, ako by som sa prihlásil do kempu pre futbalistov. Hneď ako som zbadal motorku, na ktorej som mal ísť jazdiť, zmocnil sa ma veľký strach a zároveň vzrušenie, nevedel som čo mám očakávať. Vysadol som a pridal plyn, a zakričal som juchú! Bolo to super, len otočiť rukou a už som išiel. Neskôr som chcel pokračovať ďalej, rodičia ma prihlásili na pokračovanie a zoznámil som sa s radičkou. Tak na tento zážitok nezabudnem. Keď som dal po prvej jazde dole prilbu, potil som sa ako v saune.

Ale ako to už býva, začiatky sa prekonali a radiť už viem. Potom už ma lákalo len sa naháňať a naháňať. Ako každý iný šport, aj tento si vyžaduje tvrdú drinu a nič nepríde samo. Po začiatočných pádoch a učeniach sa správne jazdiť som robil malé pokroky. V tomto musím vyzdvihnúť práve ľudí z JUNIOR MOTO ACADEMY, najviac zo všetkých si vážim Ladislava Šnegoňa, ktorý je aj otcom celého tohto projektu. Peter Pagy mi prirástol k srdcu niečo ako moto otec, ktorý ma viedol ďalšou cestou a stále snívam, že raz s ním budem jazdiť spolu s jeho Maťom v zázemí jeho veľkého kamiónu na veľkých tratiach. Ale na to mám ešte čas, keďže som začal neskoro a ponáhľať sa nikam netreba. Spomínam aj na ďalších ľudí, Čerma, Radima, pána Ľuboša Nemčoviča, toľko zážitkov s nimi doprajem naozaj každému. Ďalší piloti sú perfektní kamaráti a atmosféru dotvára zvuk motoriek.

Teraz už jazdím sám za seba, ale toto mi neuveriteľne chýba. Môj nový parťák, Roman Havlín, mi však dáva veľmi zabrať a mám čo robiť, aby som mu odolával. Hlavne, že mám s kým jazdiť a po jazdách je s kým sa aj zabávať. Mimochodom, tiež začínal práve v JUNIOR MOTO ACADEMY.

Na záver by som poďakoval práve tímu okolo JUNIOR MOTO ACADEMY, Ladislavovi Šnegoňovi, Petrovi Pagymu Janegovi, Martinovi Čermákovi, Radimovi Blickymu a Ľubošovi Nemčovičovi. Škoda, že som nemal 6 rokov, keď som ich spoznal, mohli sme byť spolu dlhšie.“

Foto: Fullgas.sk, Richard Karnok a archív P. Kačabu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *