Na „Žiarskej moto jazde“ sa predstaví aj Junior Moto Academy

Richard Karnok

POZVÁNKA – Obľúbená akcia motorkárov v Žiari pozná svoj tohtoročný dátum. Piaty ročník motorkárskej štartovačky sezóny túto jar rozpulzuje mesto, tentoraz priamo na žiarskom námestí! Uvidíme exhibície, vzácneho hosťa a chýbať nebude ani after párty.

Kalendár už píše jeden z jarných mesiacov a sezóna, kedy budú motorkárski nadšenci brázdiť cesty, pomaly začína. Svoj deň majú motorkári aj v našom meste. Takzvaná Žiarska moto jazda každoročne priláka kopec motorkárov i memotorkárov z okolia, ale i rôznych kútov Slovenska.

Milovníci silných strojov sa 11. apríla v našom meste stretnú už po piaty raz. Jubilejný ročník ponúkne bohatý program od rána až po večernú after párty. Akýmsi darčekom k piatim narodeninám bude pre všetkých účastníkov zrazu miesto konania. Doposiaľ sa totiž motorkári stretávali pred budovou žiarskeho MsKC. Teraz zaparkujú svojich kovových tátošov priamo na Námestí Matice slovenskej.

Sezónu neotvorí nikto iný, než samotný primátor mesta Peter Antal. Program sľubuje, že či už patríte medzi moto nadšencov, alebo nie, bude sa na čo pozerať. Preštudujte si harmonogram celého dňa:

  • 09:30 hod. – Stretnutie na Námestí Matice slovenskej
  • 11:00 hod. – Moto súťaže
    exhibičná ukážka juniorov MOTO ACADEMY (PW50, Minimoto, Mini GP a Scooter)
    lektor školy bezpečnej jazdy, slovenský šampión v triede Stocksport 1000 Martin Čermák
  • 12:30 hod. – Otvorenie moto sezóny primátorom mesta Žiar nad Hronom Petrom Antalom
  • 13:00 hod. – Spoločný výjazd
  • 14:00 hod. – Motorkársky guláš, občerstvenie
  • 20:00 hod. – After párty v pivárni Žiarčan, hrá: KAKTUS Rock & blues