Na Moto-cupe po novom: bez čitateľských reakcií pod článkami

Richard Karnok

Vážení priatelia, dnešným dňom je na stránke Moto-cup.sk ukončená možnosť vkladať príspevky čitateľov pod jednotlivé články. Dôvodom je to, že z miesta, ktoré malo byť pre pretekárov a fanúšikov miestom zdieľania sa, sa často stával priestor urážok, osočovania a to navyše, ako tomu v dobe internetu býva, anonymne.

Je mi ľúto, že na to doplatia tí, ktorí z času na čas radi zablahoželali svojim obľúbeným jazdcom či súperom, ale anonymné urážanie považujem za bezcharakternosť a na stránke, ktorú spravujem a som za ňu zodpovedný, to viac tolerovať nebudem.

Rovnaký krok urobili moji kolegovia na rovnako zameraných stránkach v ČR a ich kvalite to vôbec neublížilo, skôr by som povedal, že je to dôkazom, že kvalita stránky od prítomnosti prispievania čitateľov nie je závislá.

Keď som pred viac ako desiatimi rokmi založil svoju prvú webstránku o slovenských pretekoch cestných motocyklov, bolo to kvôli tomu, že tu na Slovensku také niečo vôbec nebolo a mojou túžbou bolo informovať o tých, ktorí napriek ťažkostiam dokázali niesť pomyselnú štafetu v športe, ktorý vtedy doslova mlel z posledného. Denná návšteva na tej stránke sa pohybovala od 5 do 30 čitateľov, ale bavilo ma to robiť rovnako vtedy ako aj teraz, kedy táto disciplína prežíva svoju renesanciu a kedy sa denná návšteva často prešvihne cez hranicu tisíc návštevníkov. Preto si nenechám kaziť radosť a nadšenie niekoľkými jednotlivcami, o ktorých diskusných praktikách som napísal vyššie. Preto sa vraciam späť k svojmu obľúbenému poslaniu podávať informácie zo slovenského cestného športu a výhradne na to bude teda stránka Moto-cup.sk určená.

Pre tých, ktorí sa radi na internetovom priestore pohybujú najmä z dôvodu riešenia si komplexov, či potreby všetko zo zásady očierňovať, vytvárať konšpiračné teórie, alebo urážať druhých, odporúčam skôr webový priestor typu pokec.sk. Pokiaľ niekto predsa len bude chcieť komentovať články zverejňované na Moto-cup.sk, stačí mať profil na facebooku, tam totiž odkazy na jednotlivé články rovnako zverejňujem.

Ak sa niekto domnieva, že má predsa len čo povedať k veci okolo tohto webu, nech sa páči, je tu možnosť použiť emailový či telefónny kontakt, ktoré nájde tu na stránke Moto-cup.sk v sekcii Kontakt. Ak sa jeho dotazy budú týkať konkrétnych osôb, či už členov Športovej komisie CPM, alebo organizátorov pretekárskych seriálov, kontakty na nich sú ľahko k nájdeniu opäť cez web Moto-cup.sk.

Ďakujem vám za pozornosť a pochopenie

Richard Karnok