Na letisku v Trenčíne sa konali MMSR vintage regularity a Ducati Slovakia Cup

Richard Karnok

Trenčianske letisko hostilo pretekárov 6. ročníka Veľkej ceny Trenčína, prvého tohtoročného podujatia medzinárodných majstrovstiev SR veteránov v jazde pravidelnosti a Ducati Slovakia cup. Okrem nich sa na mieste predstavili aj pretekári triedy 0 paráda a Pionier cupu. 

Obavy o nepriaznivé počasie sa naplnili predovšetkým v sobotu počas tréningov, prvé preteky sa šli už za ideálneho počasia. Rovnako v nedeľu len doobeda spadlo na trať niekoľko kvapiek dažďa, ale poobedňajšie preteky si už jazdci aj diváci užívali naplno.

Dramatických situácií sa počas víkendu na trati odohralo len minimum, našťastie všetko dopadlo bez zranení, a tak si náš úspešný pretekár a zároveň organizátor podujatia, Ľubomír Kamenár, ktorý preteky pripravil s Automotoklubom SR-KARTING, mohli zapísať ďalšie vydarené preteky.

Divácky najatraktívnejšou triedou bol určite Ducati Slovakia Cup, kde sa predstavilo 26 súťažiacich, ale krásne výkony podávali aj pretekári v triedach veteránov, pričom niektorí dosiahli aj niekoľko víťazstiev a k nim patril aj spomenutý Kamenár, ktorý si pripísal víťazstvá v oboch pretekoch triedy A2. Z dvoch víťazstiev sa tiež radovali Martin Moskál a Pavel Strapina, dokonca tri víťazstvá si počas víkendu pripísal Radoslav Kupka.

Mená všetkých víťazov a poradie v jednotlivých triedach nájdete v priložených výsledkoch, my pre vás pripravujeme aj fotogalériu.

Výsledky: sobota, nedeľa

Text: Richard Karnok
Foto: Pavel Salaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.