8. máj: sviatočný deň na piatom variante Slovakia Ringu s ideálnym počasím

Richard Karnok

Na účastníkov podujatia MS Moto Day čakajú len pozitíva: ideálne počasie, technický piaty variant a voľný deň v práci.

msd

Podujatie je výnimočné tým, že sa koná cez štátny sviatok, ktorý navyše pripadá na piatok, takže motorkári sa po celodennom jazdení budú môcť počas víkendu zotavovať… :- )
Navyše na nich na Slovakia Ringu čaká medzi jazdcami obľúbený variant č. 5, ktorý obsahuje celú technickú časť okruhu, no vynecháva obe dlhé rovinky. Že ste na ňom ešte nejazdili? Tak je najvyšší čas si ho vyskúšať!
Rovnako meteorológovia nás potešujú predpoveďami pekného počasia a okrem slnka si užijeme teploty okolo 25 stupňov Celzia.

Akcia bude zameraná pre motorkárov od úplných nováčikov okruhového jazdenia až po pretekárov, ktorí už majú skúsenosti s okruhovým jazdením. Na svoje si prídu aj začiatočníci, pre ktorých bude pripravená motoškola so skúsenými inštruktormi, ktorí účastníkov naučia ako sa správať a jazdiť na okruhu. Podmienkou pre účasť v motoškole je uviesť to do poznámky v prihláške a priniesť si so sebou reflexnú vestu. Motoškola pre začiatočníkov nie je spoplatnená, je zahrnutá v cene.

CENA A PRIHLÁŠKA

Na podujatie sa záujemcovia budú môcť prihlasovať cez On-line formulár na stránke organizátorov. Lacnejšie vyjde predplatenie si podujatia v predpredaji, platby musia byť uhradené do 30. apríla.

Cena za celodenné jazdenie je 100,- €.

V cene nie je zahrnutá cena transpondéra, dopláca sa na mieste. Transpondér bude každému jazdcovi zapožičaný za poplatok 10,- € pri registrácii.

ROZDELENIE DO SKUPÍN

Pre rozdelenie do skupín žiadame o uvedenie najlepšieho času na Slovakia Ringu. Pre objektívne rozdelenie jazdcov bude na akcii každému meraný čas. V prípade, že jazdec nebude spĺňať časový limit pre danú skupinu, bude preradený. Z tohto dôvodu je transpondér na našej akcii povinný.

ČO JE PRE VÁS PRIPRAVENÉ?

Voľné jazdy v skupinách podľa dosahovaných časov.

Preteky v triedach do 600 a nad 600 ccm na 10 kôl na okruhu Slovakia Ring (Variant č. 5).

Do pretekov je potrebné sa kvalifikovať. Tieto preteky sú určené pre bezlicenčných a aj licenčných motorkárov, ktorí budú vyhodnotení samostatne. V prípade bezlicenčných pretekárov – prví piati a v prípade licenčných – prví traja. Pre tých jazdcov, ktorí sa nekvalifikujú do hlavných pretekov, budú pripravené preteky na 7 kôl, ktoré budú spoločné pre triedy do 600 a nad 600 ccm, ale jazdci budú vyhodnotení po pretekoch zvlášť. Ocenení budú vždy prví traja z každej triedy.

Zdroj: www.naokruh.sk