Motorkári si užili podujatie Acceleration 2014

Richard Karnok

Podujatie Acceleration 2014, ktoré sa cez víkend uskutočnilo na Slovakia Ringu, nebolo len o koncertoch populárnych osobností ako David Hasselhoff, Rick Astley, či Samantha Fox a tanečnej zábave. Na našom jedinom špeciálnom okruhu sa preháňali aj rýchle automobily a motocykle.

acceleration
Práve jazdenie motocyklov v rámci podujatia mala pod palcom agentúra Slovakia Racing, ktorá si tak na plecia zobrala riadne veľký batoh povinností, keďže vzápätí po víkende organizovala v pondelok a utorok tradičný Fun Cup.

„Podujatie Acceleration bolo predovšetkým o zábave, ale tí čo prišli s motorkami, si užili ďalšiu zábavu navyše aj na pretekárskej trati,“ vraví Peter Šurina, riaditeľ agentúry Slovakia Racing. „Len je mi ľúto, že tam prišlo len šestnásť motorkárov… Ostatní sa asi zľakli neznámeho podujatia, ale prišli o veľa. Všetci čo sme tam jazdili, sme si užili obrovský luxus a podstatne si zlepšili časy na Slovakia Ringu, či už Lukáš Jasenský, Paľo Grman, Roman Kudlík, Roman Kučera, ale takisto aj ja 🙂 .“

Za 150 € čakali na motorkárov tri dni jazdenia, kedy motorkárom patril okruh bez obmedzenia počas celého doobedia až do 13. hodiny. Navyše v zaplatenom štartovnom mali aj vstup na večerné zábavné podujatia. Veselo však nebolo len na koncertoch osobností, do paddocku totiž dorazil aj autobus tímu Vapenka Racing. „Všetci sme sa na okruhu niečím pridali, niekto jazdením a zlepšením svojich časov, ale tím Vapenky zasa nejakým tým promile,“ vraví so smiechom Šurina a dodáva: „Neskôr v autobuse začalo aj to známe ´tuc-tuc´ a oficiálny koncertno-tanečný program podujatia Acceleration mal zrazu veľmi vážnu konkurenciu 😀 .“

Práve Vapenkárom tým pádom nesadol ani časový harmonogram, keďže sa na okruhu jazdilo už doobeda. „My máme problém,“ vravel Ladislav Miklánek z Vapenka Racing Teamu. „My totižto nemôžeme jazdievať už doobeda…,“ čo je pochopiteľné, keďže veselica končila v tímovom autobuse až v ranných hodinách 🙂 . Nakoniec to však bol práve Miklánek, ktorý si z tímu mohol dovoliť jazdiť na trati Slovakia Ringu.

Ako vidno, víkend bol rozhodne vydarený, nešlo o žiadne body a všade vládla výborná nálada. „Bol to naozaj super víkend, uvoľnený a zároveň sme si z chuti a skutočne kvalitne zajazdili. Spojili sme tak príjemné s užitočným a o to viac ma mrzí, že túto možnosť nevyužilo viac motorkárov,“ dodáva na záver Peter Šurina.

Text: Richard Karnok
Foto: VA Fotograf a Miroslav Hambálek