motomaxx ponúka kvalitné služby v oblasti podvozkov

Richard Karnok

Novozámocká spoločnosť motomaxx je známa poskytovaním komplexnej starostlivosti o motocykle, či už sa jedná o pretekárske okruhové stroje alebo motorky do bežnej premávky. Cieľom jej majiteľa Borisa Mentela je tieto služby robiť čo najkvalitnejšie a aj preto sa rozhodol pozdvihnúť úroveň starostlivosti o podvozky motocyklov.

Úspešným absolvovaním kurzov v spoločnostiach Andreani Group v Taliansku a K-tech vo Veľkej Británii sa stal držiteľom certifikátov, ktoré ho oprávňujú k práci s podvozkami priamo od prestížnych spoločností. Výsledkom je to, že dnes má okrem kompletne vybavenej dielne pre repas tlmičov značiek Öhlins, Showa, Kayaba, Marzocchi, White Power, Wilbers či K-tech aj znalosti problematiky správneho servisu pre tlmiče a to nielen pre cestné motorky ale aj motokrosové.

„Zažiť atmosféru práce týchto profesionálnych spoločností bolo veľkým zážitkom,“ vraví Boris. „Byť v prostredí a zbierať informácie na miestach, kde sa pripravujú podvozky pre jazdcov zo seriálov MotoGP, World Superbike, British Superbike, ostrovných prírodných tratí, či Majstrovstiev sveta v motokrose, je nezameniteľnou skúsenosťou, ktorú inde nezískate.“ Práve ukážky nastavení pre jednotlivých jazdcov boli súčasťou kurzov. „Bolo obdivuhodné sledovať, aké rozdielne nastavenia používajú pretekári na najnáročnejších pretekoch, ktorými je Tourist Trophy na ostrove Man. Som veľmi rád, že som tieto kurzy absolvoval, rozhodne mám čo záujemcom o naše služby s tlmičmi ponúknuť,“ dodáva Boris, ktorého spoločnosť motomaxx a kontakty na ňu nájdete na internete na webstránke www.motomaxx.sk.