Motocyklový seniorský sviatok v Hlohovci

Richard Karnok 6

V dňoch 24.-26. 5.2013 sa v Hlohovci uskutočnila 2. Európska konferencia o motocyklových aktivitách seniorov. Trojdňové podujatie začalo v piatok registráciou účastníkov.

Medzi pozvanými zahraničnými hosťami zažiaril 3-násobný majster sveta Pier Paolo Bianchi z Talianska, Českú republiku reprezentovali Zdeněk Paznocht a dlhoročný člen Classic Clubu Hlohovec Jiří Nechanický, zberateľ motocyklov Jiří Hořice, cestovateľ a spisovateľ Petr Hošťálek. Do Hlohovca dorazila početná skupina mototuristov z Talianska, ktorá sa v sobotu v sprievode ostatných účastníkov vydala na okružnú jazdu z Hlohovca do Moravian nad Váhom, kde si prezreli Classic Car Museum Jána Horňáka. Odtiaľ sa vybrali na Beckovský hrad a po krátkej pauze pokračovali do Nového Mesta nad Váhom na prehliadku amerických vojenských vozidiel pána Mariana Simeona, ktorá bola spojená s obedom.

Po prehliadke sa pokračovalo späť do Hlohovca, kde si účastníci symbolicky zajazdili ulicami mesta tri kolá. Podujatie pokračovalo gala večerom v Empírovom divadle, kde sa odovzdávali pri príležitosti 2. Európskej konferencie ocenenia. Medzi ocenenými boli aj František Kročka, Zdenek Paznocht, Jiří Nechanický a mnohí ďalší. Peter Baláž prevzal z rúk generálneho sekretára FIM Europe Alessandra Sambuca a viceprezidenta FMI Luigiho Favarata ocenenie za celoživotný prínos v motocyklovom športe. Trojdňové stretnutie vyvrcholilo konferenciou, kde boli odprezentované témy z oblasti činnosti komisie vintage v Európe, medicíny, dopravy a armády. Za Slovensko prispeli svojimi prezentáciami MUDr. Elena Ďurišová, z oblasti dopravy Ing. Milan Hamar a za armádu veliteľ multifunkčného práporu v Hlohovci pplk. Ing. Adrián Melega.

Atmosféru celého stretnutia vám najlepšie priblíži nasledujúca rozsiahla foto-galéria.

6 komentárov k článku “Motocyklový seniorský sviatok v Hlohovci

  1. gratulujem k úspešnému zdaru Balážovci, muselo to byť krásne stretnutie, klobúk dolu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *