Motocykloví pretekári a fanúšikovia besedovali v Beluši

Richard Karnok

V sobotu 27. apríla 2019 sa v Dome kultúry v obci Beluša fanúšikom predstavili motocykloví pretekári Karel Abraham a Ivan Jakeš, ktorých doplnila legenda československého motocyklového športu, 86-ročný František Kročka.

Úspešný slovenský Dakarista Ivan Jakeš hovoril o svojich začiatkoch, ale aj o prvej účasti na Dakare. Porovnal Dakar v Afrike s tým juhoamerickým a prezradil, že sa teší na ten ďalší, ktorý sa uskutoční po prvýkrát v Saudskej Arábii. Množstvo otázok dali Ivanovi aj diváci v hľadisku, ktorým Ivan s radosťou a s vtipom jemu vlastným rád odpovedal.

Jediný český zástupca v MotoGP Karel Abraham zhodnotil svoju účasť v tohtoročnom seriáli, v ktorom sa mimoriadne vyrovnala konkurencia. Pochvaľoval si motocykel Ducati, na ktorom jazdí v tohtoročnej sezóne a podrobne opísal spor s Jorge Lorenzom v Argentíne, kedy ho svetový šampión neoprávnene obvinil z nebezpečného predbiehania, čo potvrdilo aj vedenie pretekov. Rovnako hovoril o ťažkej situácii okolo Veľkej ceny v Brne, ktorej budúcnosť vôbec nie je ružová.  

Šesťnásobný majster Československa František Kročka spomínal nielen na svoje konštruktérske aj jazdecké úspechy, ale aj na svojich súperov-kamarátov, ktorí na pretekárskej dráhe položili život. Spomínal na svoje začiatky, vzťah s Františkom Srnom, tituly majstra v triedach 175 a 50 cm³, pričom v triede 175 je historicky najúspešnejším pretekárom.

Všetci traja hostia sa fanúšikom podpisovali na autogramiáde. Na prítomných čakalo aj žrebovanie o Silver vstupenku na tohtoročné preteky MotoGP so vstupom do paddocku a ďalšími bonusmi.

Veľká vďaka za stretnutie v Beluši patrí organizátorom z občianskeho združenia Strážovská stopa, slovenskej odnože fanklubu Karla Abrahama a obecnému úradu v Beluši za poskytnutie priestorov. Fotografiami Mariana Zemana vám priblížime atmosféru tohto večera.

Text: Richard Karnok
Foto: Marian Zeman

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *