Motocykel je späť! Odštartujete motorkársku sezónu na výstave v Inchebe?

Richard Karnok

Po dvojročnej, pandémiou vynútenej prestávke, sa do bratislavskej Incheby vracia obľúbená výstava Motocykel.

Od 10. do 13. marca prinesie nielen ponuku motocyklov, ale aj trojkolky, štvorkolky, skútre a elektrokolobežky, ktoré doplní motopríslušenstvo vrátane oblečenia, obuvi a služieb. Jednoducho, všetko pre motorkárov aj pre tých, ktorí sa chcú v meste alebo v prírode pohybovať voľnejšie a slobodnejšie.

Pochopiteľne, na mieste nebude chýbať ani stánok Slovenskej motocyklovej federácie, kde sa motocykloví priaznivci oboznámia s plánmi federácie pre športovú sezónu 2022 a uvidia niekoľko pretekárskych motocyklov.

Hoci pandémia spôsobila, že výstava bude v porovnaní s predchádzajúcimi ročníkmi menšia, zastúpené tu budú naozaj exkluzívne kúsky. Jedným z nich bude model Pérák značky Jawa, ktorá na Slovensku v posledných rokoch zažíva renesanciu.

Jawa Pérák (Zdroj: mr43.cz)

Fanúšikom motokrosu a cestných závodov na najvyššej úrovni určite nemusíme predstavovať britského výrobcu motocyklov CCM. Prostredníctvom predajcu bude na výstave Motocykel zastúpený model Spitfire Blackout, ktorý zažiaril aj vo filme Black Widow (Čierna vdova).

Neuveriteľne ľahký model Vyrus 986 (iba 145 kg) zasa ponúka veľké množstvo náhradných dielov a doplnkov, aby si ho každý mohol nakonfigurovať podľa vlastných preferencií. Zrejme najluxusnejším kúskom však zrejme bude najnovší model výrobcu Brough Superior – Lawrence, ktorý posúva storočnú značku motoriek do 21. storočia. Jeho elegantné línie sú navrhnuté podľa krivky dýk, ktoré nosili beduíni za svojimi opaskami. Spracovanie a prestíž značky odráža aj cena, ktorá prevyšuje 70 000 eur.

Brough Superior (Zdroj: mr43.cz)

Bikers Centrum Trnava pri príležitosti 25 rokov od svojho založenia prinesie na výstavu motocykle, motorové stroje, štvorkolky, skútre (cestné, vodné aj snežné) značiek Honda, Yamaha a Kawasaki. Lákadlom budú určite aj špeciálne tuningové kúsky, ktoré spoločnosť vytvorila od svojho vzniku, a to vrátane motorky na mieru pre rapera Rytmusa.

V rámci výstavy sa môžete tešiť aj na e-bike testovacie centrum. Ak neradi stojíte v dopravných zápchach a preferujete rýchly a zelený spôsob prepravy v meste, v Inchebe môžete bližšie spoznať aj službu blinkee.city, ktorá predstaví rozšírenie svojej flotily skútrov v Bratislave až na 180 kusov.

Aj v tomto roku bude súčasťou výstavy sekcia Customs of Slovakia venovaná jedinečným motorkám vyrobeným či upraveným podľa želania ich majiteľa. Tešiť sa môžete na prierez americkou graffiti kultúrou.

Súbežná výstava Boat Show ukáže zaujímavé lode, člny a skútre.

Viac sa dozviete na www.incheba.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *