Moto-cup.sk sa mení na RoadRacing.sk

Richard Karnok 1

Po deviatich sezónach existencie portálu Moto-cup.sk prichádza ku zásadnej zmene. Nielen v dizajne portálu, ktorý už nevyhnutne potreboval úpravu kvôli funkčným i estetickým nedostatkom, ale aj v samotnom názve, keďže portál vznikol v roku 2011 ako podpora rovnomenného amatérskeho motocyklového seriálu na Slovakia Ringu. V najbližšom období sa ale na tento portál dostanete aj po tom, ako do vyhľadávača zadáte adresu Moto-cup.sk, lebo je mi jasné, že si mnohí z vás na tento názov zvykli.

Nič nové, len iné. Lepšie.

Predovšetkým vás chcem upozorniť, že neprichádzate o nič, pretože kompletný obsah deviatich rokov Moto-cupu je aj tu na portáli RoadRacing.sk. Navyše však získavate už spomenuté rozhranie vyhovujúce súčasným požiadavkám na zobrazenie aj v mobiloch či tabletoch. Pribudol aj dôležitý vyhľadávač obsahu, ktorý predtým chýbal aj mne samému, keď som niečo potreboval nájsť v archíve.

Názov RoadRacing.sk nie je nový, už dva roky som portál s rovnakým názvom spravoval (2007 a 2008) pre Športovú komisiu CPM SMF, keď bol jej predsedom p. Milan Jakubovič. Pokiaľ máte pocit, že význam slovného spojenia Road Racing sa týka len prírodných tratí, tak to nie je pravda, pretože aj v rámci FIM znamená Road Racing označenie disciplíny cestných pretekov celkovo. Nič sa teda nemení, mení sa len názov a dizajn stránky.

Skvelá partia ľudí tvorí skvelý portál

Nie, nejdem tu predvádzať svoju samoľúbosť. Za to, že je v súčasnosti tento portál taký obľúbený totiž vďačím spolupráci s jedinečnými ľuďmi, ktorých pomoc si nesmierne vážim a vďaka nim má portál oveľa vyšší punc. V súčasnosti už totiž obsah stránky vytvárajú aj skvelí fotografi Karel Šoukal, Pavel Salaba, Jiří Martínek, Christian Lochet, Marian Zeman, Jaro Kapustka a ďalší, ale aj autori textov, Jaroslav Brzobohatý, Marián Bertoli, Július Mendl, či Tomáš Gescheidt, ktorý bol v 80. rokoch mojim obrovským žurnalistickým vzorom a ja som nesmierne šťastný, že práve on píše články aj pre Moto-cup.sk. Vďačný som aj za príspevky Ruda Mladého a pomoc Jirku Franka. Moja veľká vďaka patrí aj môjmu švagrovi Jánovi Fajčákovi, ktorý kedysi vytvoril stránku Moto-cup.sk a je aj autorom tejto novej.

Portál RoadRacing.sk je priestor aj pre vašu prezentáciu

Aj v prípade portálu RoadRacing.sk platí, že ak ste pretekár, alebo máte pretekársky tím a chcete sa zviditeľniť, portál RoadRacing.sk je určený práve pre vás! Keďže je priestor portálu určený pre všetkých fanúšikov a takisto pretekárov, máte možnosť sa o svojich úspechoch zdieľať práve aj tu. Rovnako ako to už robia mnohí vaši kolegovia, pretekári zo Slovenska či Českej republiky. A to či už zasielaním svojich tlačových správ, ktoré zverejňujem, alebo predstavením svojich osobných a tímových stránok, ktoré budem rovnako rád prezentovať.

Môžete však seba, alebo svoj tím predstaviť článkami aj keď nemáte svoj vlastný webový priestor. Stačí, ak mi vaše príspevky v podobe tlačových správ a podobne zašlete najlepšie aspoň s jednou fotografiou a ja všetko zverejním. V prípade záujmu či otázok mi prosím píšte na adresu karnok@motomedia.sk, alebo volajte na telefónne číslo +421 905 444 198. Prípadne mi pošlite váš príspevok a je to!

A prečo sa prezentovať na stránke RoadRacing.sk? Pretože je to jediný portál na Slovensku venujúci sa domácej pretekárskej scéne. Okrem jedinečných článkov z histórie motocyklového športu, prináša najaktuálnejšie a najpodrobnejšie informácie zo súčasných pretekov, pričom je napojený nielen priamo na pretekárov a tímy, ale aj organizátorov podujatí a seriálov, čím prináša dôležité informácie nielen fanúšikom, ale aj jazdcom. Portál je veľmi obľúbený aj v Českej republike, čo potvrdzuje vysoká návštevnosť práve od našich západných susedov.

Za tých deväť rokov existencie portálu neustále stúpa jeho návštevnosť, pričom počas pretekárskych podujatí prekračuje denný počet návštev hodnotu niekoľko tisíc čitateľov. Aj preto každá informácia od vás nájde množstvo tých pravých adresátov. Je jedno, či ste jazdec svetového šampionátu, alebo národného pohára, je jedno či jazdíte automotodrómy alebo prírodné okruhy a je jedno či súťažíte na veľkých motorkách, minibikoch, či veteránoch, ale aj či ste zo Slovenska alebo Českej republiky. Portál RoadRacing.sk je tu pre všetkých vás pretekárov, ale aj fanúšikov, o ktorých ide samozrejme predovšetkým.

Vitajte na novom priestore vášho obľúbeného portálu, priatelia…

Rišo Karnok

Jeden komentár k článku “Moto-cup.sk sa mení na RoadRacing.sk

  1. Tak paráda, zmena je život
    Jediný na Slovensku, ktorý naporiadok informuje a je stále aktuálny
    Česť Riško 👍

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *