Milan Murgaš sa pripravuje na novú sezónu

Richard Karnok

Milan Murgaš je rozhodne najúspešnejším slovenským jazdcom agentúrnych seriálov, keď má na svojom konte celkové prvenstvá a pódiové umiestnenia v seriáloch ako Czech Endurance Cup, Motohouse Cup, Racetrack, ČMN atď. Pred novou sezónou nás zaujímalo, ako je to s jeho každoročnými rečami o konci pretekania.

Milan Murgaš
Milan Murgaš

Milan, každú zimu vravíš, že v ďalšej sezóne štartovať nebudeš, že predáš motorku a to si mi vravel aj nedávno. Vždy sa to ale v poslednej chvíli našťastie zmení… 🙂 Takže ako si na tom v súčasnosti?
Dnes môžem prezradiť, že sa situácia opakuje a na pretekoch budem štartovať aj tento rok a hoci motorka už bola pripravená na predaj, tak predsa len nakoniec pokračujem 🙂

No chvalabohu… Čo o tom rozhodlo?
Rozhodlo o tom to, že rovnako ako vlani, mi aj tento rok prisľúbila podporu spoločnosť F.M.T. Group. Bez nich by som nemohol jazdiť. Pokiaľ by to nebolo vyšlo, tak predám motorku a nechám si len starú R6-ku 2002 a pôjdem sa s ňou z času na čas niekam zabaviť na okruh na voľné jazdy…

V ktorom seriáli ťa teda v nadchádzajúcej sezóne uvidíme jazdiť?
Tento rok som sa rozhodol, že pôjdem seriál Yamaha Dunlop Cup, ktorý v Českej republike organizuje DAFIT FILLA Racing Agency. Je to päťdielny seriál, dve podujatia sú v Brne, rovnako dve v Moste a jeden u nás na Slovakia Ringu.

Milan (vpravo) s Mirom Slobodom.
Murgaš (vpravo) s Mirom Slobodom.

Takže prvenstvo v seriáli ČMN obhajovať nebudeš…
Ten seriál sa pre túto sezónu zmenil na vytrvalostný a mňa už ten Endurance akosi neláka…

Plánuješ aj iné jazdenie?
Áno, napríklad v apríli plánujem ísť rozjazdiť seba aj motorku na Pannonia Ring.

Motorka ti zostáva tá istá?
Samozrejme, som s ňou maximálne spokojný, takže zostáva.

Na pretekoch sa s tebou objavuje aj tímový kolega Michal Hajný, uvidíme na okruhoch opäť aj jeho?
Áno, aj on sa už pripravuje na sezónu, pôjde kategóriu Rookies a jeho cieľom je zrýchlenie oproti vlaňajšku na všetkých okruhoch.

Ako to vyzerá s konkurenciu v novom seriáli Yamaha Dunlop Cup?
Ťažko dnes povedať, ale podľa tých informácií, ktoré mám, tak tam bude dobrá konkurencia.

Michal Hajný

Prezraď nám svoje ciele pred sezónou…
Ciele si nikdy nejako nestanovujem, skôr to vždy chcem brať ako zábavu… Ale motivácia je tam pekná, za prvé miesto skúter Yamaha Aerox.

Ty to síce berieš ako zábavu, ale väčšinou preteky vyhrávaš… 🙂 Ty spolu s Mirom Slobodom pripravuješ podujatie MS Motocup Day, ktorý sa na 5. variante Slovakia Ringu uskutoční cez sviatok 8. mája. Je vôbec možné pri organizovaní na podujatí aj sadnúť na motorku?
Vlani, keď sme robili seriál MS Moto Cup, tak šanca nebola, tentoraz to ale bude voľnejšie, tak rozmýšľam, že by som sa aj zviezol. Je to jednorazová akcia, nepôjde o nejaké celkové hodnotenie seriálu, bude teda viac času a ak pôjde všetko ako má, tak nejaké dve-tri jazdy snáď stihnem. Variant číslo 5 je totiž na Slovakia Ringu moja srdcovka. Verím, že sa tam nás motorkárov stretne čo najviac.

Milan, vďaka za rozhovor, držím palce nech tebe aj Michalovi vyjde sezóna podľa predstáv.

Text: Richard Karnok
Foto: autor a jeho archív