Milan Murgaš oslavuje päťdesiat rokov

V depe nenápadný, ale vždy ochotný pomôcť, kamarátsky, no na trati mimoriadne rýchly pretekár, ktorý dosiahol veľké množstvo úspechov na Slovensku aj v Českej republike, pričom stále zostal pokorným a skromným človekom. To je Milan Murgaš z Kysúc, ktorý sa dnes dožíva 50 rokov.

S motorkami začínal neskoro, až pred tridsiatkou, pričom na okruhu sa prvý raz zviezol až keď mal 34 rokov. Ale vstup to bol parádny, v Czech Endurance Cupe a Czech Superstock Cup jazdil pravideľme na pódium. Neskôr ho zlákali pohárové preteky ČMN Prospeed Cup, kde trikrát zvíťazil v celkovom hodnotení. Dvakrát bol celkovo prvý aj v Racetrack Bikers Cupe a prvenstvo vybojoval aj v Motohouse Cupe. V roku 2015 mu len o vlások ušlo celkové víťazstvo v Yamaha Dunlop Cupe, ktorý sa jazdil na podujatiach agentúry Dafit. Aj to nezavinene, keď doplatil na chybu súpera, ktorý ho doslova zostrelil pri tréningu na Slovakia Ringu.

S takouto skvelou vizitkou prišiel na domácu pôdu, keď sa rozhodol jazdiť s pretekárskou licenciou. Všetky seriály, ktoré dovtedy absolvoval boli určené pre nelicenčných jazdcov, a keď už bol Milan spokojný s časmi na okruhoch v Brne a Moste, rozhodol sa pre licenciu a v roku 2016 vstúpil do Slovenského pohára. A urobil dobre, pretože v nasledujúcich troch rokoch ovládol triedu do 600 cm³, a to v národnom aj medzinárodnom hodnotení.

Všetky tieto výsledky sú o to obdivuhodnejšie, že Milanova telesná schránka pripomína skôr telo starca a medzi kamarátmi má už roky prezývku „dúchodca“. V Milanovom prípade sa však zdá, že s každým nasadnutím na motorku je akákoľvek bolesť preč 🙂
Pomedzi to všetko stíhal pomáhať aj Mirovi Slobodovi, s ktorým navyše zorganizovali aj niekoľko agentúrnych podujatí MS MotoCup Days na Slovakia Ringu.

Po ročnej prestávke sa v roku 2020 predstavil v Ducati Slovakia Cupe a výsledkom bolo opäť celkové prvenstvo… Vlani sme ho na pretekárskych okruhoch nevideli, predsa len sa musí venovať aj svojej firme www.motopneu.eu, ale nedávno sa opäť prihlásil do nominačnej listiny Ducati Slovakia Cupu, tak verme, že ho na pretekárskej trati uvidíme opäť. Ale bude to mať o niečo náročnejšie. V slovenskom juniorskom šampionáte totiž bude v triede MiniGP 110 štartovať aj jeho dcéra Lucka a známy tím DART Racing, za ktorý budú obaja jazdiť, bude mať ďalšie želiezka v ohni!

Milan, prajeme Ti predovšetkým zdravie a na pretekárskej dráhe veľa úspechov Tebe aj Tvojej dcérke!