Milan Murgaš celkovým víťazom Motohouse Cupu!

Richard Karnok

Určite nie je treba slovenským priaznivcom špeciálne predstavovať Milana Murgaša, výborného pretekára a mimoriadne skromného človeka, ktorý síce v zákulisí pôsobí nenápadne, no na pretekárskych okruhoch už niekoľko rokov zbiera jeden úspech za druhým.

Milan jazdil väčšinou seriály, ktoré neboli majstrovskými, teda vypisovanými národnými federáciami, ale často stál ako mechanik aj za úspechmi svojich kamarátov, ktorí jazdili či už slovenský šampionát, alebo dokonca Alpe Adriu. Ako pretekár však žal pódiové umiestnenia v Czech Endurance Cupe a jeho pridružených superstockových seriáloch, ale videli sme ho aj na ďalších mnohých podujatiach, v čase, keď ešte nestál Slovakia Ring štartoval na domácej pôde napríklad na podujatiach Race for fun v Trenčíne.

Rok 2013 je pre Milana mimoriadne úspešný, pred posledným podujatím českého seriálu Motohouse Cup Powered by AMBOSELI Racing, je na čele priebežného poradia s takým náskokom, že na pretekoch na Pannoniaringu už nemôže byť svojimi súpermi dostihnutý!

Seriál odštartoval v Brne, kde Murgaš obsadil tretie miesto, no nasledovali dve víťazstvá na Slovakia Ringu a na Pannoniaringu a to znamenalo postup na čelo tabuľky. Na ďalšom podujatí v Moste skončil síce druhý za svojim hlavným súperom Jaromírom Chlupom, no už o dva týždne neskôr, na pretekoch v Brne, ktoré sa uskutočnili len pred niekoľkými dňami, sa Murgaš opäť radoval z víťazstva, ktorým si zároveň zaistil celkové prvenstvo v seriáli.

Srdečne gratulujeme!