Mikuláš na motorkách

Richard Karnok 3

V súkromnej základnej škole na Gorkého ulici v Skalici sa 6. decembra uskutočnil celkom netradičný mikulášsky program. Postarali sa o to členovia a pretekári Motošport klubu Unín.

Záujem detí bol mimoriadne veľký, o čom svedčia aj slová riaditeľky školy PaedDr. Jany Štefancovej: „Doobeda k nám prišiel Mikuláš s čertom a anjelom a poobede nás navštívili s Mikulášskou nádielkou aj členovia a pretekári z Motošport klubu Unín, ktorí získali v slovenských i medzinárodných súťažiach v poslednom období tie najcennejšie trofeje. Samozrejme, že neprišli pešo, ale priviezli so sebou svoje vyleštené motorky. Najprv nám každú predstavili a potom sme sa ich pýtali na všetko, čo sme sa o tomto športe chceli dozvedieť. Najviac sme sa tešili, keď sme si mohli všetko vlastnoručne vyskúšať a na tej najmenšej motorke sa aj povoziť,“ vraví pani riaditeľka.

Motošport klub Unín na mieste neprezentoval len svojich pretekárov a techniku, ale aj juniorskú motoakadémiu, ktorá v uplynulej sezóne pritiahla ma okruhy niekoľko veľmi talentovaných detí. „Deťom sme porozprávali o čom akadémia je, čo všetko sa tam môžu naučiť a na čom sa tam jazdí,“ vraví Margita Vaculová z Motošport klubu Unín. „Deti boli z našej návštevy unesené a ja s nimi, prekvapilo ma, že viac sa zaujímali o motorky dievčatá, a tie zvedavé otázky… dievčatká v anjelskych šatách si sadli na moto, dali si prilbu, mali sme so sebou aj minibajk, na tom sa vozili po celej škole. Potom sa aj jedna motorka naštartovala a celá škola bola hore nohami… Skrátka jeden vydarený Mikuláš…“

A čo na to samotné deti?

Mne sa páčil ten zvuk, keď naštartovali motorku a ešte sa mi ľúbilo, ako sme si vyskúšali prilby (boli dosť ťažké) a ako sme sedeli na motorke.   (Jurko)

Motorka naštartovala a kúrilo sa jej z výfuku, to bolo super, určite bola na ceste veľmi rýchla. Ešte sa mi páčilo, ako sme jazdili na malej motorke.  (Matyáš)

Mne sa strašne páčili motorky, hlavne tá zelená. Ďakujeme, že ste prišli.  (Marek)

Mne sa páčila najviac tá žltá motorka. Dozvedeli sme sa, ako najrýchlejšie môžu ísť a koľko vážia. Bol to dobrý pocit, keď som sedel na motorke.  (Adam)

Mne sa páčili ujovia, hlavne ten s červenou motorkou. Červená a žltá boli najkrajšie. Ja som predtým nevedela, prečo musia byť pretekári naklonení dopredu. Keď som sedela na tých starých, tak ma boleli nohy. (Terezka)

3 komentárov k článku “Mikuláš na motorkách

  1. Gratulujem,veľmi pekná akcia to určite bola,lebo práve deti vedia nadchnúť dospelých pri aktivitách tohto druhu,prajem chalanom z Unínqa veľa uspechov v budúcej sezóne a hlavne veľa podobných akcií.s pozdravom Nemčovič -junior MOTO ACADEMY

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *