Michal Dokoupil: Vítězství ve Skerries

Díky novému termínu českého roadracingového podniku v Radvanicích, se mohl Indi téměř po třech letech vrátit do Irska na závody ve Skerries. V roce 2009 to byla jeho vůbec první zkušenost se závody v Irsku, a letos zde opět pozvedl jako jediný českou vlajku.

Tým S&D racing jede letos se dvěma jezdci a třemi motocykly. Pro Michala Dokoupila tým zakoupil Hondu CBR 1000RR a pro druhého jezdce Gavina Luptona zůstala loňská Suzuki GSXR 750. Oba jezdci se pak dělí o Supertwin Suzuki SV650, protože jedou rozdílné třídy.

Indi nebyl na Hondě po prvním podniku v Cookstownu spokojený se stavem podvozku a s některými dalšími komponenty, takže se firma MOTOPOINT rozhodla pomoci s repasí a nastavením podvozku K-Tech a poskytnout určitou technickou podporu.

Bohužel tréninky v Irsku nejsou zrovna dlouhé, a tak jsem měl pouze jednu jízdu pro každou třídu na pět kol. To byl důvod, proč jsem se na litru kvalifikoval jako dvacátý, a v Supertwinech jsem z kvalifikace obsadil 10.místo. Díky pomoci Motopointu s podvozkem jsem se konečně na Fárošovi cítil dobře, i když jsem řadil jen první tři kvalty. I když je to Superstock, má neskutečný krouťák. Na Supertwinu mě naopak trápí pár chybějících koníků, takže každé vylepšení pozice v první desítce je pro nás úspěch.“

Sobotní závody provázelo stejně jako v pátek krásné počasí, což není v Irsku zrovna obvyklé. Ve třídě 201cc-1010cc open non qualifier čekal Indiho dopoledne první start na litrové Hondě a odpoledne třída Supertwin.

Startoval jsem ze třetí řady, ale hned do první zatáčky jsem se dostal na třetí pozici. Motorku jsme sice napřevodovali jinak, ale i tak jsem řadil jen čtyři kvalty. Během dalších dvou kol jsem se propracoval na první místo a postupně jsem si začal zvyšovat náskok, který jsem si udržel až do cíle. Mám velkou radost za sebe i za svůj tým, protože nebyla vůbec žádná očekávání. Na Fároše si teprve všichni zvykáme a závody v Irsku beru tréninkově a pro zábavu. Navíc jsem tady dlouho nebyl, takže bylo fajn se takhle vrátit.“

Ve třídě Supertwin Indi startoval ve druhé vlně, kde stál na druhém místě a celkově na desáté pozici. Po třetím kole byla vyvěšena červená vlajka kvůli pádu Davyho Morgana (bez zranění) a restart závodu byl odložen na konec celého sobotního programu. Vyhrál Jamie Hamilton před Michaelem Sweeneym a Andy Farrellem. Indimu jen málo scházelo na pátou pozici Iana Morrella a dojel si do cíle pro krásné šesté místo.

Po restartu jsem se snažil se dostat před prvního jezdce v naší vlně, což byl velmi zkušený David Coughlan, který se vrátil po přestávce zpět k závodům. Start se mi povedl a v zatáčce jsem byl z naší skupiny jako první. První kolo jsem to udržel, ale David mi to pak vrátil a snažil se mě zavírat. Ještě jsme se takhle několikrát vystřídali, ale pak jsem se rozhodl, že se ho zbavím a zkusím mu trochu poodjet, protože už by mu mohly docházet síly.  Před jednou zatáčkou na brzdy se tlačil na vnitřek a snažil se ji zavřít. Já jsem se rozhodl ho vzít z venku. No a jak to nečekal, tak to ještě popustil a byl dlouhej. V tu chvíli jsem ho podjel a měl mnohem lepší výjezd a už to tak udržel do konce. Po součtu časů všech vln jsem byl na šestém místě, což bylo s touto motorkou opravdu super. Na páté místo mi chyběla z celkového času jen necelá sekunda.“

Víkend ve Skerries se díky prvnímu a šestému opravdu podařil, a Indi se vrátil s dobrou náladou zpět do ČR, kde se o tomto víkendu chystá s týmem MOTOPOINT Indiracing na závody do ostravských Radvanic.