Michal Búlik sa predstavil fanúšikom Karla Abrahama

Richard Karnok

V sobotu sa v Brne uskutočnil 11. ročník Abajafans mecheche, tradičného novoročného stretnutia fanúšikov českého pretekára Karla Abrahama s týmto jediným českým zástupcom v najprestížnejšom motocyklovom seriáli, majstrovstvách sveta MotoGP. Medzi pozvanými hosťami bol aj 12-ročný slovenský pretekár Michal Búlik zo Skalice.

Ohlas na Michalovu návštevu bol veľký, hneď pri jeho príchode ho fanúšikovia žiadali o autogram či spoločnú fotografiu a vo výbornom svetle sa mladý Slovák ukázal aj pri rozhovore s moderátorom. Porozprával o svojich začiatkoch, úspechoch doma či v nemeckom ADAC Cupe a majstrovstvách Španielska a prezradil aj niečo zo svojich cieľov do novej sezóny, v ktorej bude členom tímu FAU55 Racing bývalého vicemajstra sveta Hectora Faubela a aj tento rok bude jazdiť španielsky šampionát v triede Moto4.

Po skončení stretnutia vyjadrovali mnohí návštevníci organizátorom vďaku, že pozvali práve Búlika, ktorý v nich zanechal veľmi dobrý dojem.

Okrem Karla Abrahama a Michala Búlika sa na sobotňajšom stretnutí predstavila aj legenda motocyklového športu, 8-násobný majster Československa Pavol Dekánek a ďalšie osobnosti z prostredia športu.

Text: Richard Karnok
Foto: Lubor Horák (motorkari.cz) a Laco Bajza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *