Michal Búlik pred novou sezónou

Richard Karnok

Uplynulý víkend sa na trati etropolis Motorsport Arena v nemeckom Oscherslebene konal dvojdňový test účastníkov ADAC Minibike Cupu 2015. 43 jazdcov zo 6 krajín v triedach Einsteiger a Nachwuchs absolvovalo povinné predsezónne školenie. Druhý rok v tomto šampionáte absolvuje 9-ročný Michal Búlik zo skalického BOS racing teamu.

Na sústredení v Nemecku

VLAŇAJŠIA SEZÓNA
Príjemné prekvapenie pre nás všetkých. Miško mal od začiatku sezóny výbornú formu, čo potvrdzoval na každom podujatí. Ako jediný stál vo všetkých pretekoch v ADAC Cupu v prvom rade na štarte, mal niekoľko najrýchlejších kôl v pretekoch, napriek tomu že na väčšine tratí sme boli prvýkrát. Záver sezóny bol ťažší, ale úspechy, ktoré dokázal získať ako najmladší v štartovom poli sú nevídané.

PREDSEZÓNNA PRÍPRAVA
Minuloročná sezóna s 18-timi pretekmi bola veľmi náročná. Chceli sme, aby si Miško cez zimu od motoriek oddýchol . Od prípravky chodí hrávať hokej za domáci HK36 Skalica, vďaka čomu má počas celej zimy pravidelný tréningový režim. Posledný marcový týždeň skončila zimná sezóna a ďalší víkend sme boli pozvaní na dva dni jazdenia do talianskej Latiny. V nedeľu sme sa vrátili z Nemecka, kde si zopakovali štartové procedúry, vlajky, správanie na trati a nasledujúci víkend nás čakajú prvé preteky MMSR v Kecskeméte.

S Maxom Biaggim v Taliansku
S Maxom Biaggim v Taliansku

TECHNIKA
Motocykel nám zostal z minulej sezóny. Prestúpili sme do kategórie Nachwuchs (pokročilí), v ktorej bude nastupovať 17 jazdcov (Miško je zase najmladší), ale technika zostáva rovnaká. Motor máme zaplombovaný ešte z pretekov z vlaňajška. Motocykle v našej triede vyžadujú minimálnu údržbu, a musia zostať v sériovom stave, čím organizátori udržujú náklady na pretekanie na nízkej úrovni.

SPONZORI
Sme veľmi vďační, že partneri z minulého roka nám potvrdili záujem aj pre túto sezónu. Smutní a sklamaní sme z toho, že sa neozval nikto nový. Na moje ponuky nikto z oslovených nezareagoval, väčšina ani neodpovedala. Zostáva uvažovať nad tým, či sa snažiť, trénovať, investovať, keď výsledky, aj keď sú výborné, nemá chuť nikto podporiť. Nechcem sa dožiť klasického slovenského scenára, keď jazdec s výbornou výkonnosťou a potenciálom, musí skončiť kvôli financiám. Ľudia, ktorí na to majú a baví ich to, by mali pochopiť, že oni môžu niekoho potlačiť, niekomu pomôcť, a tak sa podieľať na výborných výsledkoch, prípadne odhaliť talent!

Miško si veľmi pochvaľuje jazdu na motarde
Miško si veľmi pochvaľuje jazdu na motarde

AMBÍCIE DO SEZÓNY 2015
V ADAC Cupe to bude veľmi náročné. Starší a skúsenejší jazdci by nás však mohli v pretekaní posunúť ďalej. Nechceme nič predpovedať, a pred sezónou sa treba držať pri zemi, ale v teste bol Miško konkurencieschopný a veríme, že top 5 by mohlo byť reálne. Majstrovstiev Slovenska a Česka sa zúčastníme ak bude voľný víkend, ale prioritou bude v tejto sezóne ADAC.

SEN
Pri tomto športe je potrebné byť realista. Najprv si zrátať koľko peňazí máš a potom sa obzerať kde chceš pretekať. Miško má na 9 rokov vysokú výkonnosť, s ktorou treba pracovať. V prípade úspechu v ADAC Cupe by bolo potrebné pozerať sa ďalej. Vedeli by sme si predstaviť účasť v španielskom šampionáte, ktorý je jazdecky o úroveň vyššie, ale pre Slováka je to utópia…

Tlačová správa BOS racing teamu