Maťko Čermák po prvýkrát na Minibiku

Richard Karnok 2

Dnešná doba práve motocyklovému športu nepraje, no o to potešiteľnejšie správy sú tie, ktoré vravia o nádejnej budúcnosti cestných pretekov.

A keď sa navyše v šľapajach svojho otca vyberie syn niektorého zo známych pretekárov, vždy to má celkom zvláštny náboj. Akoby to bolo včera, čo sme na letisku v Trenčíne pri podujatí Race for fun v roku 2008 v náručí mamičky Klaudie a otecka Martina obdivovali doslova čerstvo narodeného Maťka Čermáka a pozrime sa! V súčasnosti 3,5-ročný chlapec má za sebou už prvú skúšku s ozajstným motocyklom!
Na kartingovej trati v Dunajskej Strede pozorne sledovaný (a na kameru snímaný) svojím otcom sa Maťko nezľakol novej skúsenosti a užíval si prvé kilometre v sedle pretekárskeho stroja. Obavu nemal ani z okolo rýchlo jazdiacich väčších strojov a nakoniec preňho deň dopadol oveľa úspešnejšie ako pre jeho takisto na minibiku jazdiaceho otca (navyše s kamerou v ruke a nezodpovedne bez výstroja), ktorý spadol a s roztrhnutou šľachou na nohe bude musieť niekoľko týždňov tráviť so sadrou…
Malému Maťkovi budeme v jeho kariére držať palce!

 

 

2 komentárov k článku “Maťko Čermák po prvýkrát na Minibiku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *