Martin Čermák predstavuje motocykel pre juniorov – OHvale GP-0

Richard Karnok

Konečne sa nám začína nová motocyklová sezóna a ja som využil hneď prvú ponuku testovať krásny motocykel, ktorý nie je len pre deti, ale aj pre dospelých. V talianskom San Pietre som sa zviezol na malom superbiku, ktorý by v krátkej budúcnosti mohol uzrieť svetlo sveta aj na našich tratiach.

Malá supermotorečka sa robí zatiaľ v štyroch verziách. Pre najmenšie deti ako automat bez rýchlostí, kde je k dispozícii štartér. Obsah je 110 cm3 a 8 koníkov.
Druhá verzia má 110 cm3 s výkonom 10 koní a štvorstupňovú prevodovku.
Tretia má 160 cm3, s ktorou som jazdil aj ja, ale 15 koníkov už bolo naozaj cítiť.
Štvrtá verzia má 190 cm3 a 25 koní… Túto verziu už používajú vyspelejší jazdci.

Motocykel je náramne prepracovaný a stavaný tak, aby vydržal aj ťažšie pády. Kapoty s plexi sa nelámu ani pri horšom páde. Všetko je veľmi jednoduché, ľahko dostupné ako aj náhradne diely.

Motorka má hmotnosť 65 kg. Podvozok ako aj predimenzovaný predný okulár hovoria sami za seba, a skutočne sa jedná o kvalitný motocykel pre začínajúcich pretekárov.
Kotúčové brzdy vpredu aj vzadu odvádzajú skvelú prácu a stačí používať s ľahkosťou jeden prst. 2,5 litrová nádrž vydrží na poldenný tréning. 10-palcové kolesá ešte u nás nevyhovujú vypísaným technickým predpisom, ale verím, že to bude len formalita po tom, čo sa motocykel uvedie na náš trh.

Asi sa pýtate, koľko taká motorečka stoji… Navrhovaná cena pre náš trh by nemala prekročiť 3600,-€ s DPH, čo si myslím, že je veľmi prijateľná cena, keď to porovnám s Hondou, s ktorou sa u nás jazdí ako so špičkovým motocyklom. Honda sa s motocyklom OHvale GP-0 naozaj nemôže porovnávať a to ani kvalitou ani cenou. Ale to už nechám na zváženie kompetentným… Verím, že na prvých tréningoch a testoch budú tieto motorky na Slovensku už k dispozícii.

Text: Martin Čermák