Mário Zajac sa pripravuje na budúcu sezónu

Richard Karnok 12

Donedávna bol neprehliadnuteľný ako fanúšik slovenských pretekárov, za ktorými s otcom a so slovenskou vlajkou v ruke jazdil na okolité okruhy alpsko-jadranského šampionátu a vďaka svojmu veľkému talentu už on sám vlani prehovoril do výsledkov Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v kategórii Minimoto. Osemročný Mário Zajac sa už teraz pripravuje na svoju druhú sezónu na pretekárskych okruhoch.

Najúspešnejší odchovanec Junior Moto Academy si vlaňajší rok užil: „V akadémii to bolo super, veľa mi to dalo, som veľmi vďačný tým, ktorí to zorganizovali a hlavne Čermovi, ktorý sa o nás veľmi staral a rovnako Radimovi, či Jarovi Černému, výborné boli aj naše výjazdy na tréningy a preteky“ vraví mladý pretekár, ktorý sa už počas sezóny vyšvihol natoľko, že sa zapojil do slovenského šampionátu kategórie Minimoto v triede A a s každými pretekmi dokazoval svoj výrazný progres. „Ešte nevieme či budeme pokračovať v ďalšej sezóne aj v akadémii, alebo tam budú len noví jazdci,“ vraví Máriov otec Miroslav a dodáva: „Naším prvoradým cieľom je absolvovať celú sezónu naplno. Teda kompletný seriál MM SR plus nejaké preteky v Čechách. Keďže Mário bude mať deväť rokov až počas sezóny, tak ešte môže štartovať v triede A.“

Mário sa na nadchádzajúcu sezónu pripravuje poctivým tréningom fyzickej kondície, na otcovi je zasa príprava toho ostatného. „Doma už máme novú motorku, je to výborný motocykel po českom jazdcovi Lukášovi Simonovi, ktorý na ňom často vyhrával. Momentálne zháňam novú kombinézu. Okrem toho chceme aj jazdiť, čakajú nás tréningy v holíčskej kartingovej hale. Nie je to všetko jednoduché, už teraz všetok voľný čas ide do vecí okolo jazdenia a veľmi si vážim pomoc spoločnosti Holcim, vďaka ktorej môžeme mať doma spomenutý motocykel,“ dodáva Máriov otec Miroslav.

12 komentárov k článku “Mário Zajac sa pripravuje na budúcu sezónu

  1. Zdarec hošíci jestly mate čas tak si dojdite zatrénovat do Holíča na motokárovú dráhu je to zaistené na 5.1.2013 od 9:00 do 12:00 zatím zdar Jarda.

  2. Risko vie velmi pekne pisat a ty zas paradne jazdit. Uc sa,trenuj, aby mal Risko co stale nove napisat. Je to len na tebe… Do novej sezony ti drzim palce, aby bola este lepsia ako tato… S pozdravom tvoj trener Cermo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *