Marián Tarhanič má päťdesiat

Richard Karnok 7

Dnes oslavuje päťdesiate narodeniny bývalý aj súčasný pretekár a výborný kamarát Marián Tarhanič alias Retro.

Od začiatku ako sa pohybujem na poli internetového motocyklového spravodajstva, teda viac ako desať rokov, sa s Mariánom poznám a jeho srdečná východniarska povaha a znalosti a zanietenie pre motocyklový šport nás robia dobrými kamarátmi, na čo som aj pyšný. Jeho kariéru jazdca Majstrovstiev Slovenska, kde jazdil ako člen partie z východu republiky v rokoch 1983 a 1986-88 v triede 125 cm3, si nepamätám, ale v posledných rokoch je opäť neodmysliteľnou súčasťou oldtimerských pretekov a vidieť ho na trati na jeho prekrásnej Bimote je vždy zážitkom.
So svojimi obrovskými znalosťami a úžasným foto-archívom robí radosť mnohým fanúšikom histórie motocyklového športu, keď sa svojimi príspevkami aktívne zúčastňuje diskusného fóra v téme „Zpátky do minulosti“ na českom portáli motorkari.cz.

Retro je s motorkami v kontakte neustále aj pracovne, takže nimi žije naplno. K radostným chvíľam pre mňa patrí aj posedenie s ním a jeho manželkou Erikou v depe. Takýchto chvíľ však býva málo, keďže musím tráviť čas predovšetkým s foťákom na krku. Raz si to ale snáď všetko vynahradíme a urobíme s Retrom nejakú super „žúrku“, kde bude iste o čom rozprávať a ako ho poznám, tak určite nebudeme ani len tak „nasucho“… 😀

Marián, všetko najlepšie!

7 komentárov k článku “Marián Tarhanič má päťdesiat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *