Malí akademici trénovali na okruhu v Trebaticiach

Richard Karnok

Súčasná zima je k nám stále veľmi milosrdná a slniečko vylákalo von z tréningových hál na motokárový okruh do Trebatíc najmladších účastníkov juniorskej moto-akadémie, ktorých trénuje Martin Čermák. Na nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať jeho hodnotenie sobotňajšieho tréningu na okruhu, ktorý bude tento rok hostiť aj jedno podujatie MM SR kategórií PW50, Minimoto, MiniGP a Scooter.

Vedel som, že dnes bude naozaj pekné počasie a preto som sa rozhodol ísť s deťmi na tréning do Trebatíc. Už v stredu som si dohodol jazdy u pána Kollára, ktorý ma na starosti trebatickú trať.

Keď sme vo štvorici dorazili na miesto, tak som myslel, že sa deti ani nepovozia. Bolo tam asi dvadsať motokáristov z rôznych kútov krajiny. Dokonca Maďari aj Česi a videl som to biedne… Po vzájomnej dohode sme ale nakoniec všetko vyriešili a decká odjazdili štyri 15-minútové tréningy. Myslím, že im to aj stačilo. Náš zverenec Vasilko Lipský mal  v tretom tréningu ťažší pád a nakoniec musel predčasne odisť z tréningu domov.

Krásne počasie nás sprevádzalo až do samého konca a my sme si mohli povedať, že sme strávili krásny deň s deťmi na trati a získali ďalšie skúsenosti.
Musím vyzdvihnúť výkon malého Adamka Havlína, ktorý sa svojou trpezlivosťou a vôľou jazdiť  posunul obrovským krokom vpred.

fotka 6
Počas prestávok sa deti venovali taktickej príprave a rozoberali ďalšie možnosti ako a kde ktorú zatáčku prejsť lepšie a rýchlejšie…

Začal s nami trénovať aj syn známeho slovenského pretekára Mirka Lakiho Slobodu Leo, ktorý by sa opäť rád pridal k Junior Moto Academy, keďže v prvom ročníku mal na úvod pád a odvtedy na motorke nesedel. Ale za dva roky dozrel, opäť osedlal motorku z „Čermovej požičovne“ a skúša držať krok so skúsenejšími chlapcami. Slobodovcov sprevádzala rodinka Romana Kudlíka, ktorá sa prišla pozrieť na náš tréning…
Verím, že počasie bude len lepšie a lepšie a budeme môcť s deťmi chodiť trénovať stále častejšie. Už sa teším na ďalšie stretnutie a ďalší tréning, o ktorom vás budeme samozrejme informovať.

S pozdravom tréner Čermo