Maco Kuzma bude na Eurosporte spolukomentovať 8-hodinovku v Suzuke

Richard Karnok

Už túto nedeľu, 26. 7. sa v japonskej Suzuke uskutoční prestížne podujatie MS Endurance, motocyklová osemhodinovka, ktorej sa každoročne zúčastňujú nielen motocyklové továrne, ale aj jazdci z MotoGP a World Superbike. Na českej verzii televíznej stanice Eurosport bude preteky s komentátorom Bélom En spolukomentovať Martin „Maco“ Kuzma, majiteľ slovenského tímu Yamaha Maco Racing.

Maco, ktorý sa so svojím tímom zúčastňuje svetového šampionátu Endurance už trinásty rok, bol v Suzuke trikrát. V roku 2007 tam jeho tím dosiahol vynikajúce druhé miesto v triede Superporoduction a o dva roky neskôr dokonca atakoval celkovú Top Ten, keď v cieli bol z 57-členného štartového poľa jedenásty. Odvtedy sa účasť tímu stala, rovnako ako pre väčšinu permanentných tímov zo svetového šampionátu, finančne nezvládnuteľnou.

Tento rok dostal Martin Kuzma pozvánku na spomenuté komentovanie a my sa máme doslova na čo tešiť. Martin, ktorý sa už teraz na návštevu teší, bude mať vďaka svojím skúsenostiam divákom čo ponúknuť a rozhodne bol ako hosť do štúdia správnou voľbou.

Priamy prenos zo Suzuky začína v nedeľu ráno o 3:45 hod nášho času.

V tíme maco Racing už vedia ako chutí pódium v Suzuke. Vpravo manažérka tímu Denisa Grešková, vedľa nej český jazdec Tomáš Mikšovský
V tíme maco Racing už vedia ako chutí pódium v Suzuke. Vpravo manažérka tímu Denisa Grešková, vedľa nej český jazdec Tomáš Mikšovský