Lakiho štart do novej sezóny: Menší “rozstrel” a následne 7. miesto

Miroslav „Laki“ Sloboda má za sebou prvé podujatie tohtoročnej pretekárskej sezóny, Jarnú cena Brna, ktorá sa konala počas uplynulého víkendu na Masarykovom okruhu. Na svojej webstránke lakirt53.com sa svojim fanúšikom zveril s hodnotením víkendu.

Miroslav Sloboda:

Štart do sezóny 2016 máme za sebou. Trošku na zamyslenie je, či bol úspešný, alebo nie. Prvé preteky skončili mojou haváriou už v prvom okruhu. Chuť som si napravil však v druhých, nedeľných pretekoch. Tam som sa z 10.miesta na štarte posunul na celkové 7.miesto napriek tomu, že som kvôli sobotnej havárii išiel opatrne.

Sobota nezačala zle. Prvý aj druhý sobotňajší tréning v TOP10 (9. a 8.miesto), v tom druhom dokonca pred Kamilom Holánom 🙂 Kvalifikácia prebehla zasa celkom dobre a stále som v TOP10 – 10.miesto, najlepšie zo Slovákov. Milan Murgaš z nášho tímu sa tiež držal dobre. Síce v prvom tréningu až 19. miesto, v druhom však už 12.miesto a v kvalifikácii vybojoval ako druhý najlepší Slovák v tejto triede 14.miesto.
Poobede však prišli prvé preteky. Hm, dáko sa tej mojej R6 chce vždy v Brne lietať. Tak ako minulý rok, aj tento rok som preteky nedokončil kvôli havárii už v prvom okruhu. Pekne však zabojoval môj spolubojovník Milan Murgaš a cieľovú pásku preťal na 13.mieste.

V sobotu večer sa nám s Milanom Murgašom a naším mechanikom Jožkom Cimborom podarilo z rezervného stroja preskladať na moju motorku všetko tak, že som bol na nedeľu plne pripravený do boja 🙂 .
Z jednej strany sme boli “happy”, z druhej však nie. Nastal totižto problém s Milanovou R6, z ktorej začal vehementne utekať olej. A keďže náhradný stroj bol kvôli mojej havarovanej a sprevádzkovanej motorke totálne rozobraný, nebol už čas ju dať dokopy pre Milana, takže Milan do nedeľného warm upu (v ktorom som skončil zasa v TOP10, na 8.mieste) a ani nasledujúcich pretekov nenastúpil.

Do druhých pretekov som vyštartoval opäť z desiateho miesta. Teraz som už išiel s rozvahou a v pretekoch, kde bolo dosť havárií a jedna horiaca motorka, som zabodoval. V podvedomí som mal ešte obraz predchádzajúcej havárie v sobotňajších pretekov, takže som išiel možno o niečo opatrnejšie, ako som mal. Aj tak som sa však posunul dopredu a cieľovú pásku som po 12 okruhoch preťal na 7. mieste.

Prvý tohtoročný pretekový víkend je teda za nami. Ďakujeme všetkým sponzorom, priateľom, fanúšikom a známym, tiež aj rodinám za všetku podporu. Už sa tešíme na nasledujúce preteky – 21.-22.5.2016 a to 300 zatáček Gustava Havla!

Zdroj: lakirt53.com