Kopčianski organizátori sa už pripravujú

Richard Karnok

Už o šesť týždňov sa priaznivci motocyklového športu vyberú na Záhorie, kde sa 21. a 22. júla uskutoční tretí ročník novodobého Kopčianskeho rýchlostného motookruhu. Na mieste už naplno prebiehajú prípravy na toto mimoriadne obľúbené podujatie.

 

Už v sobotu sa okrem tréningov uskutočnia na tomto 2200 metrov dlhom okruhu aj preteky tried 125 SP a 250 SP, ktoré tak počas víkendu absolvujú až dvoje pretekov. Okrem toho na vás budú čakať motocykle a pretekári v triede Supermono, v rámci ktorej sa na našom území po prvýkrát predstavia aj motocykle triedy Super Twin. Preteky týchto kategórií sú vypísané ako voľné medzinárodné.

Samozrejme súčasťou podujatia budú aj veteránske preteky, ktoré budú súčasťou Medzinárodných majstrovstiev Slovenska Oldtimerov. Na dráhe tak uvidíme motocykle v kubatúrach do 50, 125, 175, 250, 350, 500, 750 a 1300 ccm a prípadne aj sajdkáry.

Trať sa oproti vlaňajšku nemení, pretekárov však v niektorých úsekoch iste poteší nový povrch trate.
Na podujatie je už teraz prihlásených viac ako 120 pretekárov, ktorých aktualizovaný zoznam nájdete na stránke www.kopcany.com, kde nájdete aj všetky dôležité informácie k podujatiu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *