Kopčany aj v roku 2012

Richard Karnok 10

Po množstve telefonátov a správ predovšetkým zo susednej Českej republiky, kedy ľudí zaujímalo či sa aj na budúci rok bude konať Kopčiansky rýchlostný motookruh, sme sa rozhodli osloviť priamo organizátora s otázkou ako to vyzerá s budúcnosťou tohto podujatia.

Otázky sa k nám začali doslova hrnúť po zverejnení rokovacieho plánu Valného zhromaždenia disciplíny CPM, kde Kopčany v predbežnom pláne nefigurovali.
„Je mi to ľúto, žiadosť s termínom a zaradením našich pretekov sme do SMF zaslali ešte pred dvomi mesiacmi a samých nás prekvapilo, keď sme naše podujatie nenašli v pláne,“ vraví Milan Hanzalík starší, predseda kopčianskeho Moto Classic Racing Clubu. „Verím však, že sa jedná len o omyl. Preteky v Kopčanoch rozhodne budú, stretneme sa opäť v júli, presnejšie 28. a 29. júla.“


Organizátori chystajú niektoré zmeny, trať však zostane rovnaká ako tento rok. Chceli by sme samozrejme aby sa preteky u nás jazdili na dlhšej trati, ale na opravu úsekov, kde je cesta rozbitá, nie je dosť finančných prostriedkov, tam by to bolo veľmi nákladné.“ Zmeny budú aj v samotných pretekoch. „Plánujeme to tak, že všetky preteky sa pôjdu na rýchlosť a nie na pravidelnosť. Trieda 250 ccm by dokonca mohla mať svoje preteky nielen v nedeľu, ale aj v sobotu. V tomto čase o tom rokujeme,“ dodáva Hanzalík.

Na neuvedenie kopčianskeho podujatia v rokovacom pláne Valného zhromaždenia sme sa spýtali aj člena Športovej komisie CPM pána Tibora Uhera. „Samozrejme, že toto nebolo úmyselné, súčasné kalendáre sú v štádiu príprav a to aj samotný kalendár Alpe Adrie, takže tento rok na Valnom zhromaždení ani nebudeme môcť schváliť kalendár slovenského šampionátu, ktorý sa vždy práve tu schvaľoval,“ vysvetľuje Uher. „Keď budú hotové kalendáre Alpe Adrie a pripravené termíny ostatných podujatí, tak sa v januári stretne naša komisia a kalendárom dáme definitívnu podobu. Aj preto sa v rokovacom pláne VZ jedná v podstate o náčrt, o ktorom sa páve na VZ bude dať ešte hovoriť. Tým pádom ani kopčianski nemusia mať obavu o ich podujatie.“

Veríme, že sme týmto článkom osvetlili situáciu, ktorá vznikla omylom a že tak predídeme ďalším zbytočným špekuláciám, či obavám o podujatie v Kopčanoch.

10 komentárov k článku “Kopčany aj v roku 2012

 1. Dobry večer tak dneska sme sa dohodli na valnom zhromaždení na slovakiaringu že sa kopčany pojedu dna 28-29.07.2012 A jede sa ako minulí rok a body sa budu počitat do majstrostva slovenskej republiky!!!Tak sa unas jede majstrostva Slovenskej Republiky!!!!!!Všetko je dohodnute a vybane!!tešime sa na vašu naštevu!!

 2. Kopčany sa pojedu jeden krat za rok!ale nejake preteki sa už pojedu aj v sobotu!!!Paly nerozčuluj sa pojedeme tak stejna jak minule a jak sme jely bez nich tak pojedem aj bez ních!!!Nic sa nemení a ešte to bude lepší lebo pojedem už všetko na rychlost!!!Myslíme že pojede knam ešte viac pretekarov ako minule!lebo všetko sa jede na RYCHLOST!!!!

 3. Kto za tým asi stojí??? keď ostatné podujatia sú už isté…?…Hm
  Myslím si že niekto dobre vie prečo chce svoje podujatia a nie „CUDZIE“…
  veď dostať finančnú iniekciu v podobe „pár“ euriek sa hodí …tak prečo sa deliť aj z nejakými Kopčanami??? hold je to tak…teda aspoň môj názor!!!

  Ale je to len závisť a strach že tam kde sa roky motocyklové preteky jazdili a opäť jazdia, zatienia toho kto chce byť na vrchole….
  Lenže „MY“ sa tak lahko nedáme a urobíme všetko preto aby Kopčany boli Kopčanami a ten kto má prázdne brucho a velké oči nech si hrabe na svojom piesočku…

  Ved každý vie o koho sa jedná a každý má na to svoj názor…no nie?

  aj tak by mna zaujímalo kde sa pretekári lepšie cítia…no možno sem napíšu…

  Komu sa môj názor nepáči sa ospravedlňujem a komu áno som rád.. :)))

  Prajem všetkým krásny deň 😉

 4. Podežřelé je daleko víc věcí než jen tzv. zapomenutý Kopčanský okruh v kalendáři….jako by si někdo dělal svoje pravidla na svých závodech a vadila mu zdatnější konkurence z Kopčan….

 5. Ahojky jo kopčany sa jedu dna 28-29.07.2012.Všetko sa jede unas na rychlost!!! Tak to bude krasnej zažitek a krasna podivana!!Hlavne nám musi vyjít počasí!!!

 6. No preto. Ako keby sa na Slovensku cestné preteky jazdili každý deň.Všeho všade sú troje a to, že v rokovacom pláne VZ sa Kopčany nespomenuli je nanajvýš podozrivé.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *