Kniha na predaj: Bohuslav Ferianec – Spomienky na cestné okruhové motocykle Tatran

Richard Karnok 2

Vlani uzrela svetlo sveta nová kniha venovaná časti histórie pretekov cestných motocyklov v Československu. Bohuslav Ferianec, v minulosti sám pretekár značky Tatran, vydal knihu venovanú spomienkam na cestné pretekárske motocykle Tatran.

Kniha rozmerov A4 má 150 strán, fotky ku každému podujatiu, ktorých sa Tatrany s jazdcami zúčastňovali a príbehy jednotlivých pretekárov. Krst knihy sa uskutočnil vlani na pretekoch v Starom Měste a krstila ju dcéra prvého majstra republiky triedy 50 cm3 Bohumila Kovářa, továrenského jazdca značky Tatran.

V šesťdesiatych rokoch minulého storočia sa v Československu na Južnej Morave začala písať história cestných pretekov triedy 50 cm3. Pretekárske motocykle vznikali z predajných motocyklov JAWA 50ccm. Preteky sa konali v rôznych mestách, v Kyjove, Hodoníne, Slavkove u Brna, Moravskom Krumove a v ďalších mestách Južnej Moravy, neskôr sa pridali slovenské mestá Malacky, Kopčany, Holíč. V tejto triede začínal pretekať, osemnásobný majster Československa, majster športu Bedřich Fendrich (24.6.1943) zo Znojma (štvornásobný majster ČSR). Päť titulov majstra ČSSR dosiahol s motocyklom značky TATRAN – výrobok Považských strojární, n.p. Považská Bystrica.

Strany: 150
Tlač: plnofarebná
Rok vydania: 2019
Rozmery: A4
Jazyk: slovenský

Cena: 25 € / 640 Kč

Knihu si môžete objednať cez nasledujúci formulár

Meno a priezvisko (povinné)

Váš email (povinné)

Počet kusov

Adresa

Ulica a číslo (povinné)

Mesto (povinné)

PSČ (povinné)

2 komentárov k článku “Kniha na predaj: Bohuslav Ferianec – Spomienky na cestné okruhové motocykle Tatran

  1. Dobrý den , mám dotaz. Je tam zmínka o Františku Sobolovi ? V tu dobu jezdil tatrana .Je to můj otec a chtěl bych ji pro něho .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *