Karel Abraham vodil české motocyklové nádeje

Richard Karnok

Ôsmy máj sa na kartingovom okruhu v slovenských Trebaticiach niesol v znamení tréningu mladých českých cestných motocyklových pretekárov spolu s účastníkom majstrovstiev sveta MotoGP Karlom Abrahamom.

Pretekári sa na tomto tréningu dohodli aj vďaka priaznivej predpovedi počasia, ktorá sa nakoniec skutočne naplnila. Okrem Karla Abrahama, ktorý jazdil na Husqvarne 450 Supermoto, sa tréningu zúčastnili mladé nádeje, David Kubáň, jazdec IDM 300 trénujúci na Supermoto Kawasaki450, Petr Svoboda, pretekár rakúskeho a českého šampionátu Supermoto na stroji Husquarna 450, Patrik Carda, jazdec Junior cup ADAC KTM na KTM 450 Supermoto, Petr Pelech, jazdec Junior Cup ADAC KTM na stroji Supermoto Honda 150.

Tréning sa sústredil na viackrát po sebe idúcich krátkych pretekov na 5 kôl. Dravosť chlapcom na čele s Abajom a dokonca zaujali natoľko, že sa okolo trate zišla divácka kulisa. Samozrejme, všetky rozjazdy vyhral Karel Abraham a chlapci za ním sa poriadne prestriedali. Tréning navštívil aj viceprezident SMF pre cestné preteky motocyklov, pán Miloš Baláž. Tréning si všetci chlapci veľmi chválili a vďaka Karlovi sa zase posunuli ďalej. To, čo Karel predvádzal, bolo naozaj z iného sveta.

Text a foto: Pavel Carda

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *