Junior Moto Academy odštartovala!

Richard Karnok

Začiatok Junior Moto akadémie je za nami, v nedeľu 15.apríla sa po prvý raz stretli mladé nádeje motocyklového športu na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni. Zatiaľ sa jazdilo na bicykloch.

Nadšené deti v sprievode svojich rodičov, starých rodičov a príbuzných s očakávaním a zvedavosťou chodili okolo vystavených strojov, ktoré pre nich do akadémie pripravili tréneri. Po prvých pohľadoch na techniku sa všetci presunuli do učebne , kde sa zoznámili s podmienkami a cieľmi moto akadémie.

 

Po základnom predstavení projektu sa prešlo k prvým vážnym krokom. Deti si mali možnosť po prvýkrát vyskúšať oblečenie pretekára. Prilby, rukavice a kombinézy boli na roztrhanie. Deti sa poobliekali do pripravených častí výstroje a my sme spolu s rodičmi spísali objednávky.

 

Preto mi už nedá pokračovať pretekárskym slangom. Po administratívke sa jazdci vybrali na trať. Tu to začalo rozcvičkou, ktorú viedol náš fyzioterapeit Radim. Počas rozcvičky tréneri Luboš, Martin, Laco a Peter
rozdelili deti do troch skupín pre začiatok podľa veku, aby mohli začať tréning. Počas oboznamovacieho
tréningu boli deti hodnotené na jednotlivých stanovištiach. Prvým bola jazda zručnosti.

 

Druhým stanovišťom bola jazda, dalo by sa povedať výkonnosti. Tu na deti čakala trať s prevýšením a zákrutou v náklone. Bolo to síce troška obtiažnejšie na fyzičku, ale deti to zvládli bravúrne.

 

Tretie miesto, kde sme naše mladé nádeje testovali bola príprava u fyzioterapeuta. Tu spolu s trénerom deti absolvovali časť strečingu, ale aj balančné cvičenia na rovnováhu.

 

Samozrejme, že deti potrebujú aj praktické ukážky, aby aj ony videli, že ich tréneri sú zdatní v jazde a vo veciach, ktoré vyžadujú od nich. Preto sadol na bicykel aj tréner Martin a deťom ukázal èo od nich žiada.

 

Potom sa deti pridali a začali sa i oni ukazovať čo dokážu.

 

Teraz ešte pre poriadok, takto boli zložené jednotlivé skupiny:
Skupina A: Martin Čermák jr, Michaela Uhríková, Filip Kráľ, Leo Sloboda, Jakub Mazsár, Karim Elezi, Adam Majerov, Dávid Kučera, Mário Zajac, Sven Šurina.

 

Skupina B: Norbert Bubis, Martin Simon, Denis Duna, Adam Barus, Rastislav Vajdík, Roman Kučera, Tomáš Straka.

 

Skupina C: Roland Csóka, Ákos Szabó, Michal Nemčovič, Kevin Pongrácz, Filip Simonics, Martin Janega.

Všetci sme sa rozišli v očakávaní ďalších tréningov, ktoré sme si naplánovali následovne: 8. mája , 20. mája, 27. mája a 3. júna . Tu končí základný kurz akadémie. Viac informácií vám prinesieme opäť po ďalšom tréningu.

Peter PAGY Janega

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *