Junior Moto Academy je lákavá aj pre dievčatá

Richard Karnok

Už tretí rok existencie má za sebou detská motocyklový akadémia, ktorá ako jediná na Slovensku pripravuje našich najmenších nielen pre dráhu budúcich motocyklových pretekárov, ale dáva deťom do života aj toľko potrebnú osobnú vôľu, či správne návyky a reakcie pre budúcich vodičov nielen motocyklov.

Za tri sezóny pôsobenia akadémie prešlo rukami trénerov osem desiatok detí, pričom mnohé z nich sú v súčasnosti úspešnými účastníkmi Medzinárodných majstrovstiev Slovenska juniorov v kategóriách PW50, Minimoto, MiniGP a Scooter, ktoré sa organizujú spolu s maďarskou motocyklovou federáciou. Potešujúce však je, že záujem o jazdenie na motocykli a prípravu v Junior Moto Academy majú aj dievčatá. Jednou z nich ja aj Ninka Kozubíková, ktorá má za sebou prvý rok v akadémii na motocykli Yamaha PW50 a v roku 2015 už plánuje štart práve v juniorskom šampionáte.

Ninka nemala nikdy ďaleko k motocyklom, jej otec Anton je totiž hobby jazdec na okruhoch a pomáhal aj kariére nášho mimoriadne úspešného reprezentanta Tomáša Krajčího, ktorý v roku 2011 vybojoval dve, pre Slovensko historické, tretie miesta na pretekoch Majstrovstiev Európy triedy Superstock 600.

„Prvú skúsenosť s Junior Moto Academy a jazdou na motorke získala Ninka vďaka trénerovi a pretekárovi Martinovi Čermákovi v lete minulého roka, keď nás pozval na ich tréning do Orechovej Potône a ona motorkám okamžite úplne prepadla,” vraví otec Anton na adresu svojej dcéry. “Preto sme sa tento rok prihlásili a absolvovali nielen akadémiu, ale pokračovali v tréningoch aj navyše na bratislavskom Čermo-ringu na Exnárovej ulici. Na jeseň si vyskúšal jazdu a absolvoval niekoľko tréningov aj syn Luki a takisto ho to chytilo,” prezrádza spokojný otec.

U Kozubíkovcov už majú ďalšie plány jasné: „Momentálne máme objednaný motocykel PW-čko plus kompletnú výstroj pre Ninku, ktorá už túži pretekať, takže v roku 2015 sa plánujeme zúčastniť celého seriálu medzinárodného šampionátu. Luki si prejde akadémiou a verím, že bude Ninku nasledovať aj ďalej,“ neskrýva túžby a plány do budúcnosti hlava rodiny.

Junior Moto Academy si rovnako ako aj ostatní rodičia pochvaľujú aj Kozubíkovci: „Je to perfektná príležitosť pre deti, ako sa naučiť jazdiť na motorke, vyskúšať si preteky, zistiť či toto je šport, ktorému sa chce dieťa venovať a som za túto príležitosť nesmierne vďačný Lacovi Šnegoňovi, Čermovi, Radimovi a ostatným členom realizačného tímu Junior Moto Academy,” dodáva na záver svojho rozprávania Anton Kozubík.

Pokiaľ vás detská moto akadémia oslovila a vidíte v nej šancu pre vaše dieťa, stačí vyplniť nezáväznú prihlášku na webe www.motoakademia.sk a potom sa s organizátormi dohodnúť, kedy a kde vaše dieťa absolvuje vstupný test a do ktorej skupiny bude zaradené. Junior Moto Academy môžete sledovať aj na facebooku na stránke www.facebook.com/JuniorMotoAcademy.

Text a foto: Richard Karnok