Junior Moto Academy – hľadáme talenty!

Richard Karnok

Nedávno sme vám predstavili Medzinárodné majstrovstvá Slovenska Mini Moto. Nielen pre tých, ktorých tento seriál zaujal, vznikla motoakadémia, ktorej cieľom je pripravovať najmenších adeptov pre motocyklový šport.

 

  • Chcete ponúknuť svojmu dieťaťu inú alternatívu využitia voľného času?
  • Máte záujem viesť svoje dieťa k aktívnemu spôsobu života?
  • Chcete, aby sa Vaše dieťa naučilo zdolávať prekážky a budovalo si pevnú vôľu?
  • Máte vzťah k motorizmu a páčia sa Vám motocykle?

 

Ak ste spontánne na tieto otázky vo väčšine prípadov odpovedali „ÁNO“, tak naše ďalšie informácie sú určené práve pre Vás.


 

Hľadáme talentované deti, ktoré snívajú o živote na pretekárskych tratiach ako úspešní jazdci, nasledovníci veľkých pretekárov rýchlostného motocyklového športu Valentina Rossiho, Casey Stonera, Gábora Talmácsiho, Karla Abrahama, či úspešných Slovákov Vlada Ružu, Tomáša Krajčího, Jara Černého, Tomáša Svitka, alebo najnovšiu hviezdu Lukáša Jasenského.

 

TERAZ JE TÁ SPRÁVNA PRÍLEŽITOSŤ
Ešte donedávna bolo veľmi ťažké na Slovensku takéto sny naplniť… Vznikom pretekárskeho okruhu Slovakia Ring v Orechovej Potôni neďaleko Dunajskej Stredy sa zaplnilo obrovské vákuum slovenského motoristického športu, ktoré dlhé desaťročia bránilo jeho napredovaniu, rozvoju. Myšlienky Junior Moto Academy sa ujalo vedenie SLOVAKIA RING AGENCY, s.r.o. a občianske združenie Motoclub Lehnice. Poslaním je vytvorenie strediska výučby mladých talentov pre cestný motocyklový šport, nábor mladých ľudí, ktorých rýchlostný motocyklový šport bytostne zaujal, nosia v sebe talent pre tento šport a sú odhodlaní za pomoci rodinného zázemia obetovať svoj čas a energiu k dosiahnutiu vytúženého cieľa.
Najúspešnejší absolvent Junior Moto Academy získa zdarma účasť v prípravnom kempe mládeže.

 

O PROJEKTE JUNIOR MOTO ACADEMY
Práve existencia pretekárskeho okruhu Slovakia Ring bola inšpiráciou pre činnosť motocyklovej školy pre cestné motocykle,  ktorej predpokladom bolo aj obstaranie vhodného športového náradia, jedenástich strojov, čo je minimálny počet  k úspešnému prevádzkovaniu tejto akadémie.
Projekt rieši zapožičanie motocykla, výstroje a odborné trénerské vedenie.
Je ideálnou príležitosťou overiť si ako na tom vaše dieťa je, či má záujem, či má nadanie. Naučíme ho prvé kroky, vysvetlíme  čo potrebuje pre svoj ďalší rast a pripravíme do sveta motocyklových pretekov.
V apríli sa uskutoční nábor záujemcov, z ktorých sa vyprofilujú mladé talenty, ktoré pod vedením inštruktorov – skúsených pretekárov – nadobudnú pretekárske návyky, zručnosti a skúsenosti, čím sa vytvorí predpoklad vychovať novú generáciu mladých športovcov schopných obstáť aj na medzinárodnej úrovni.

 

TECHNICKÉ ZABEZPEČENIE
Pre účastníkov Junior Moto Academy je pripravených 7 kusov motocyklov Honda NSR 50, 2 kusy Blata Minibike Elite 14 a 2 kusy Blata Minibike 2,5.

ČAKÁME PRÁVE NA TEBA!
Ak si sa pre tento šport rozhodol aj ty a máš 5-12 rokov, neotáľaj a zaregistruj sa do radov záujemcov najneskôr do 10. apríla na adrese automotoklub@slovakiaring.sk, alebo cez registračný online formulár na stránke www.motoakademia.sk.

Registrácia je nezáväzná!

Bližšie sa s Junior Moto Academy môžeš zoznámiť aj na výstave MOTOCYKEL 2012, ktorá sa uskutoční na bratislavskom výstavisku Incheba 15.-18. marca 2012, kde bude na stánku Slovenskej motocyklovej federácie (hale B2, stánok č. 36) prebiehať prezentácia projektu spojená s náborom záujemcov.

 

TRI FÁZY VÝUČBY
V prvej fáze sa zameriame na základy jazdy na motocykli s dodržaním prísnej postupnosti osvojenia si základov ovládania stroja.

V druhej fáze si účastníci osvoja základy techniky jazdy na pretekárskom motocykli, pričom podmienkou účasti v druhej fáze výcviku je absolvovanie fázy prvej.

V tretej fáze potom využitím skúseností a návykov z predošlých fáz výcviku bude prebiehať výučba športových poriadkov, techniky a taktiky pretekania s praktickými mini-pretekmi účastníkov, s nácvikom štartovej procedúry ako aj ostatných častí pretekov až po dojazd do cieľa. Absolventi tretej fázy budú pripravení k štartu do ozajstných pretekov so všetkým čo k nim patrí.

 

MEDZINÁRODNÉ MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA MINI MOTO
Od sezóny 2012 organizuje Športová komisia cestných pretekov motocyklov Slovenskej motocyklovej federácie šampionát mini motocyklov v niekoľkých kategóriách podľa veku pretekárov a typu motocyklov.

Absolventom Junior Moto Academy 2012 sa otvárajú dvere do spomenutého šampionátu v roku 2013.

Ostatné informácie na www.motoakademia.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *