Jirka Nechanický oslavuje 65 rokov a lúči sa s kariérou

Richard Karnok 2

Presne dnes, 3. decembra 2021, oslavuje svoje 65. narodeniny motocyklový pretekár Jiří Nechanický. Práve v tento deň dáva na známosť, že sa končí aj jeho dlhoročná a úspešná kariéra.

Jirka pochádza z pretekárskej rodiny, jazdili aj jeho dvaja bratia, ale nezabudnuteľnou súčasťou motocyklového prostredia bol aj ich otec Vladimír, ktorý svojich synov maximálne podporoval. Jirka pred dvadsiatimi rokmi prestúpil do kategórie veteránov, kde vybojoval mnoho úspechov, pravidelne sa umiestňoval na pódiových priečkach na jednotlivých podujatiach aj v celkových hodnoteniach šampionátov, veľa rokov bol jazdcom Classic Clubu Hlohovec a štartoval s licenciou Slovenskej motocyklovej federácie.

S aktívnou kariérou sa tento rok rozlúčil vo veľkom štýle, keď vybojoval titul medzinárodného majstra Slovenskej republiky v kategórii Vintage Road Racing v triede Classic Open a v rovnakej triede, ale v šampionáte Alpe Adria, skončil celkovo druhý. S prostredím motocyklových sa ale nelúči, a ako sám vraví: „Od roku 1974, kdy jsem začal závodit už toho stačilo, a proto se budu účastnit závodu již jen jako nehrající kapitán.“

Jirko, vďaka za všetky tie roky na okruhoch, prajeme Ti veľa zdravia a tešíme sa na ďalšie stretnutia na pretekoch!

Športová komisia CPM SMF a redakcia portálu RoadRacing.sk

2 komentárov k článku “Jirka Nechanický oslavuje 65 rokov a lúči sa s kariérou

  1. Hele Necháňo. K narozkám samozřejmě všechno nejlepší a hlavně hodně zdraví. Co se týče toho konce kariéry – To už tady bylo. Ta ruka svrbí tak, že stejně ten heft chytne. Mnoho šťastných a radostných kol.

  2. Jirko, v mene Classic Clubu Hlohovec Ti želáme všetko najlepšie k jubileu a ďakujeme za skvelú dlhoročnú reprezentáciu klubu. Nech sa Ti ďalej darí

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.