Jarda Huleš a Kuba Smrž v Síni slávy jihočeských silničních motocyklových závodníků

Richard Karnok 1

V piatok 17. novembra sa v českobudějovickej reštaurácii Gerbera v Budvar Aréne uskutočnilo slávnostné vyhlásenie najúspešnejších motocyklových juniorov seriálov M ČR, P ČR a JIMC. V rámci spoločenského večera boli do „Síne slávy jihočeských silničních motocyklových závodníků“ uvedené dve významné osobnosti motocyklového športu, Jaroslav Huleš a Jakub Smrž.

Václav Huleš a Jakub Smrž

Dvojica pretekárov dosahovala vynikajúce výsledky vo svetovom a európskom šampionáte cestných motocyklov na prelome tisícročí, pričom ich najúspešnejšou sezónou v triede 125 cm3 bol rok 2001, kedy sa dokázali umiestňovať v prvej desiatke jednotlivých pretekov. Neskôr obaja štartovali úspešne v triede štvrťlitrov. Smrž sa stal špičkovým pretekárom aj v superbikovom svetovom šampionáte, kde vybojoval pódiové umiestnenia a dodnes je jazdcom prestížneho britského šampionátu BSB. Jarda Huleš v roku 2004 dobrovoľne opustil tento svet, no fanúšikovia a súperi naňho nezabúdajú. Práve Jarda spolu so Smržom sa z krajiny, ktorá nie je motocyklovou veľmocou, dokázali vďaka svojej nezlomnej vôli a pomoci rodiny presadiť medzi najlepších motocyklových pretekárov na svete.

Slávnostného večera v Českých Budějoviciach sa osobne zúčastnil Jakub Smrž a takisto obaja rodičia Jaroslava Huleša, pani Jaroslava Hulešová a pán Václav Huleš, ktorý aj na pódiu za Jardu prebral spomenuté ocenenie.

Text: Richard Karnok
Foto: František Ortmann

 

Jeden komentár k článku “Jarda Huleš a Kuba Smrž v Síni slávy jihočeských silničních motocyklových závodníků

  1. Jardo, díky za vše co jsi pro tento krásný sport udělal. Jsi stále můj borec, nikdy na Tebe nezapomenu. Tonda

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *