Jakub Jantulík: Musel by sa stať zázrak

Richard Karnok

V roku 2009 bol obrovskou nádejou budúcnosti slovenského motocyklového športu, v 14-tich rokoch vybojoval dve fantastické pódiá v Medzinárodných majstrovstvách Nemecka, čím si vyslúžil voľné karty na preteky Majstrovstiev sveta v talianskom Misane a portugalskom Estorile.

Na Veľkej cene v Misane v roku 2009
Na Veľkej cene v Misane v roku 2009

V Misane štartoval ako tretí najmladší pretekár histórie svetového šampionátu a po 26. mieste dopadol ešte lepšie v Estorile, kde skončil dvadsiaty prvý. Namiesto postupu nahor však nasledoval prepad, čoraz viac sa v jeho prípade prejavoval nedostatok financií a vlani sme ho na štarte videli doslova zopárkrát. Hoci sa umiestňoval na popredných miestach, financie nakoniec znamenali stop a pokračovanie jeho kariéry je v nedohľadne.

Čo má nové 19-ročný pretekár a čo očakáva od nadchádzajúcej motocyklovej sezóny? „Nič. Vôbec nič…,“ priznáva svoju súčasnú situáciu, ktorá ho zároveň z pochopiteľných dôvodov nedokáže motivovať ani na poriadnu fyzickú prípravu. „Behám, zájdem do posilňovne, ale nazval by som to skôr takým rekreačným športovaním.“
V súčasnej situácii ani neočakáva, že by sa situácia mohla zmeniť. „Bolo by pekné, keby niečo k nejakému pozitívnemu zvratu prišlo, ale najprv by museli prísť peniaze a to by sa musel stať zázrak,“ vysvetľuje najväčšiu príčinu svojej nútenej prestávky.

Napriek tomu Jakub nezaháľa, nedávno maturoval na Strednej zdravotníckej škole v Žiline a čaká ho príprava na Vysokú školu. „Chcel by som ísť do Brna na medicínu, od začiatku štúdium smerujem na fyzioterapiu, to ma vždy bavilo,“ prezrádza Jakub, ktorý sa venuje aj tejpingu, o čom sa viac dozviete na stránke www.mtc-taping.sk.

Text: Richard Karnok
Foto: Marek Paulíček, mpafoto.com