IX. ročník Kyjovského okruhu

Richard Karnok 8

Počas uplynulého víkendu sa na mestskej trati v Kyjove uskutočnilo záverečné podujatie majstrovstiev ČR na prírodných okruhoch. Program IX. ročníku Kyjovského okruhu obsahoval aj preteky siedmich kategórií, v ktorých sú už tradičnými účastníkmi aj pretekári zo Slovenska. V triedach súčasných motocyklov sa predstavili jazdci tímov Hanzalík Racing a Motošportklub Unín.

Marcel Hruboš

Ako prví sa v nedeľu postavili na štart jazdci kategórie Klasik do 175+250 ccm. Ani penalizácia za predčasný štart nezobrala českému pretekárovi Lubomírovi Koudelkovi víťazstvo a tak sa náš Jozef Ježovica musel uspokojiť s pohárom za druhé miesto. Filip Haranta a Vladimír Bachar preteky nedokončili. V klasikoch do 500 ccm skončil Viliam Michalka na piatom mieste.

Milan Hanzalík (84)

V pretekoch triedy 125 SP bodovali obaja pretekári Motošportklubu Unín, keď Marcel Hruboš prešiel cieľom na dvanástom mieste a Aleš Kalman pätnásty. Milan Hanzalík pre poruchu motocykla v týchto pretekoch šachovnicovú vlajku nevidel.

Aleš Kalman

Veľmi dobré predpoklady na pódiové umiestnenie mal po sobotňajšom tréningu triedy 250 SP David Hanzalík. Kvalifikačný čas, ktorý zajazdil mu zabezpečoval druhé miesto na štartovom rošte, hneď vedľa najväčšieho adepta na víťazstvo Jana Vysloužila. Okamžite po štarte pretekov si dvojica Vysloužil – Hanzalík vytvorila malý náskok pred zvyškom jazdeckého poľa. Vyostrený súboj, v ktorom dokonca v jednom okamihu udával tempo aj David Hanzalík, sa ale preňho skončil po páde v treťom kole. Milan Hanzalík z pretekov odstúpil o jedno kolo neskôr.

David Hanzalík

Veľkou satisfakciou bolo pre Davida Hanzalíka jeho suverénne víťazstvo v pretekoch kategórie V-Twin, ktoré dosiahol ešte pred pretekmi štvrťlitrov. Navyše sa aj s najväčším počtom bodov stal majstrom tejto kategórie!

Roman Kurina

Šesťstovky mali tak ako minulý rok na programe svoje prvé preteky o Pohár Petra a Tomáša Hlavatkových už v sobotu. Roman Kurina potvrdil, že mu trať v Kyjove svedčí, keď v súboji s Petrom Zrzavým v závere pretekov vybojoval skvelú piatu priečku, ku ktorej ešte pridal rovnako výborné siedme miesto z nedeľných pretekov. David Hanzalík túžil po umiestnení v prvej päťke, ale počas tréningov ho sprevádzali technické problémy so spojkou a do pretekov nenastúpil.

Text a foto: Martin Šipold

Výsledky:

do 600 ccm O pohár Petra a Tomáše Hlavatkových
125 + 250 B – zrušené
Klasik 175+250
Klasik 350+500+750
125 SP
125GP+SuperTwin
MČR do 600 ccm
MČR 250 CRR
Sidecary – pravidelnosť

8 komentárov k článku “IX. ročník Kyjovského okruhu

  1. Romane skvělé.Osobně jsme ho s kamarády viděli.Až se tají dech.Romane díky za pěkný zážitek… U nás jsi jednička a v Road racingu nejlepší slovák. Zdraví tě fanklub.Kurina a Baník jednička.

    Komentár bol skrátený. Diskusie pod článkami na stránke Moto-cup.sk nie sú priestorom pre osobné spory a provokovanie. Na to prosím použite servery ako napríklad pokec atď… Po tom, čo sa strhlo po podujatí v Novom Meste budú diskusie moderované.

  2. Gratulace motosport club Unín za pekné výsledky bolo to super a Roman Kurina v šestistovkách za držal velmi pekne ale aj chalani v 125 Sp bodovali takže parada motorky byly naladené jak mali byt vdaka aj mechanikom hlavne Ivanovi Kalmanovi držte sa chalani MOTOSPORT CLUB UNíN The BEst!!

  3. Velká gratulace za historicky první vítězství v Twinech!!! Slovenská hymna zazněla po 9 letech v Kyjově díky Hanzalíkum….prostě jsou to jedničky a mají dobrý mechaniky …:D

    1. Áno, po závode Twinov v Kyjove sa „blýskalo nad Tatrou“ a bol to príjemný pocit vypočuť si to…díky Davi :))

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *