Informácie o novom ročníku Fun Cup

Richard Karnok

Aj v roku 2015 pre Vás agentúra Slovakia Racing pripravila tentoraz už piaty ročník mimoriadne populárnych podujatí Fun Cup. Prinášame Vám všetky najdôležitejšie informácie, ktoré potrebujete vedieť k tomu, ak by ste sa rozhodli spomenuté seriály absolvovať.

FUN CUP
Fun Cup je seriál pretekov určený najmä pre amatérskych ale aj profesionálnych jazdcov, ktorý od roku 2011 organizujeme na slovenskom okruhu Slovakia Ring a v roku 2015 sa bude konať aj na maďarských okruhoch Hungaroring (1x) a Pannonia-ring (2x). Je výbornou voľbou pre  jazdcov, ktorí chcú nadobudnúť jazdné zručnosti v bezpečnom prostredí okruhu, s maximálnym zabezpečením a starostlivosťou. Fun Cup dáva možnosť vyjazdiť sa, zapretekať si a postaviť sa na stupeň víťazov pre tých menej skúsených a zároveň pre profesionálnych jazdcov ideálnou príležitosťou zatrénovať si na troch špičkových okruhoch.
Fun Cup sa bude v sezóne 2015 konať ako dvojdňové podujatie, v jednom prípade jednodňové. Určené je predovšetkým pre motocykle tried  supersport, naked bike a cestné endurá. Počas podujatí si môžete za bezkonkurenčnú cenu naozaj kvalitne zajazdiť,  v cene štartovného vás čaká občerstvenie, transpondér, zábava, finančné odmeňovanie pre najúspešnejších až do 10. miesta v každej skupine a nebudú chýbať ani krásne hostesky.

AJ SLOVAKIA RACING AKADÉMIA
V rámci Fun Cup-u je pre motorkárov k dispozícii Slovakia Racing Akadémia, škola pre začínajúcich aj pokročilých motorkárov. O ich výkonnostný rast sa stará dvojica špičkových pretekárov, Jakub Smrž, dlhoročný český účastník majstrovstiev sveta 125, 250 ccm a Superbike, a Jaroslav Černý, úspešný slovenský jazdec šampionátov Alpe Adria, IDM a Majstrovstiev Európy. Cieľom výučby je pomôcť motorkárom naučiť sa základné návyky pre jazdu na okruhu, či odbúravať zlozvyky a tým dosiahnuť rýchlejšiu jazdu na okruhu, pričom najväčší dôraz sa dáva na bezpečnosť. Svoje miesto si tu nájdu aj profesionálni jazdca, ktorí majú možnosť zdokonaliť svoje znalosti pretekára. Absolventi akadémie dostanú po absolvovaní certifikát priamo od spomenutých pretekárov. K Slovakia Racing Akadémii Vám prinesieme ďalšie informácie neskôr.

ZADELENIE JAZDCOV DO SKUPÍN
Súčasťou podujatia Fun Cup sú vždy tréningy, kvalifikácie a preteky (prípadne vytrvalostné preteky – endurance),  na ktorých budú jazdci zadelení do nasledovných skupín:
A – 1000 – Rýchli
B – 600 – Rýchli
C – Open – Pokročilí
D – Open – Začiatočníci
Do skupín sú jazdci rozdelení na základe skúseností a rýchlosti,  takže v každej skupine sa nachádzajú rovnocenní jazdci. Skupina A-B je určená pre rýchlych jazdcov so skúsenosťami na okruhu. V ďalších skupinách sú jazdci s menšími skúsenosťami a pomalším časom  alebo jazdia na okruhu prvýkrát. V prípade zrýchlenia sa jazdec automaticky preraďuje do rýchlejšej skupiny.

CENY UDEĽOVANÉ NA KAŽDOM PODUJATÍ
Ceny v celkovom hodnotení* v každej skupine (A,B,C,D):
1.-3. miesto: poukaz na zľavu štartovného v hodnote 20 € na ďalšie podujatie Fun Cup
4.-10. miesto: poukaz na zľavu štartovného v hodnote 10 € na ďalšie podujatie Fun Cup
*celkové hodnotenie vznikne súčtom bodov prvých desiatich pretekárov v každej skupine, z dvoch pretekov jedného podujatia (jedno podujatie = 2 dni)

Pretekári so slovenskou národnosťou:
Prví traja pretekári so slovenskou národnosťou v skupine A a B, ktorí nevlastnia a nikdy neboli držiteľmi pretekárskej licencie, získajú 90 € poukaz na zľavu zo štartovného pre najbližšie podujatie IMRC Cup.
POZOR: pre štart na podujatí IMRC Cup je nutné požiadať o jednorazovú licenciu SMF v hodnote 15 €.

CENY PRE JAZDCOV NA ZÁVER SEZÓNY
Záverečné vyhodnotenie seriálu na poslednom podujatí Fun Cup, pre všetky skupiny (A,B,C,D) sa týka všetkých zúčastnených:
Všetci pretekári, ktorí sa počas sezóny zúčastnia minimálne 9 dní seriálu Fun Cup sa dostanú do záverečného zlosovania o nasledovné ceny:
– 20x tablet Prestigio
– dovolenka v Thajsku pre dve osoby na 14 dní
– spolu s našimi partnermi pripravujeme aj ďalšie ceny, o ktorých Vás budeme samozrejme informovať

KALENDÁR PODUJATÍ FUN CUP 2015
17. 4. Pannoniaring (HU) – 1 deň
4.-5. 5. Slovakia Ring (SK) – 2 dni
8.-9. 6. Hungaroring (HU) – 2 dni
9.-10. 7. Slovakia Ring (SK) – 2 dni
3.-4. 8. Slovakia Ring (SK) – 2 dni
11.-12. 8. Pannoniaring (HU) – 2 dni
7.-8. 9. Slovakia Ring (SK) – 2 dni

DOKUMENTY NA STIAHNUTIE
Vyhlásenie účastníka
Predbežný časový harmonogram

KONTAKTUJTE NÁS
Ďalšie informácie k športovej sezóne budeme priebežne zverejňovať aj naďalej.
V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte či už na adrese info@slovakiaracing.sk, alebo priamo na telefónnom čísle +421 918 736 557.

S pozdravom

Slovakia Racing Team