Holíč a Piešťany: Dve podujatia v jednom termíne?

Richard Karnok 3

AKTUALIZOVANÉ – Len včera sme vás informovali o návrate motocyklových pretekov na piešťanské letisko. V dňoch 16.-18. septembrasa tam má uskutočniť posledné dejstvo seriálu Majstrovstiev a Preboru ČR na prírodných okruhoch, čo podľa veľkej odozvy a počtu prečítania článku a telefonátov ocenili mnohí motocykloví priaznivci. Veľkú eufóriu však určite zarazí následný pohľad do kalendára podujatí, keďže práve v tomto termíne, presnejšie v sobotu 17. septembra, sa konajú aj preteky Medzinárodných majstrovstiev Slovenska oldtimerov a Ducati Slovakia Cupu v Holíči…

Fanúšikom pretekov sa tak naskytajú dve nie práve najlepšie možnosti. Buď si vybrať len jedno, čo je to horšie, alebo navštíviť v sobotu Holíč a v nedeľu Piešťany, čo je síce o niečo menej bolestivejšia možnosť, no ideálne to rozhodne nie je.
Čo sa týka pretekárov oldtimerských tried, tak tí si budú musieť vybrať, či budú štartovať na jednom či druhom mieste. To by sa však museli tak či tak, pretože v termíne Piešťan sa podľa informácií zo zákulisia predsa len pripravovalo podujatie v Kyjove.
Takže v konečnom dôsledku tu ani tak nepôjde o preberanie si pretekárov medzi sebou, ale skôr o to, ako sa so situáciou vyrovnajú návštevníci, ktorých počty práve na takýchto prírodných podujatiach idú do niekoľkých tisícov.
Usporiadatelia z Piešťan mi potvrdili, že o termínovej kolízii netušili a len prebrali pôvodný termín Kyjova, zo strany Slovenskej motocyklovej federácie sa ku mne dostali slová sklamania, keďže termín Holíča bol daný predtým a preteky sú navyše súčasťou domáceho, slovenského šampionátu a preteky sú spojené s iným podujatím v meste Holíč…

Píšem tento článok, lebo nechcem, aby tu vznikalo nejaké rozdelenie, názory, že sa tu dejú schválnosti, alebo nejaká nenávisť medzi priaznivcami jedných či druhých pretekov a ani pretekármi. A ako fanúšik prajem a dúfam, že je je ešte čas na to, aby sa navzájom dokázali stretnúť organizátori oboch podujatí so zástupcami zastrešujúcich federácií a pokúsili sa vyriešiť túto termínovú kolíziu v prospech slovenského fanúšika, ktorý na Slovensku stále nemá mnoho príležitostí zhliadnuť naživo preteky cestných motocyklov, navyše na tak veľmi populárnych prírodných tratiach.

Richard Karnok

DOPLNENÉ: Veľká vďaka patrí organizátorom z Piešťan, ktorí sa nakoniec svoj termín práve pre spomenutú termínovú kolíziu presunuli!

3 komentárov k článku “Holíč a Piešťany: Dve podujatia v jednom termíne?

  1. osobne drzim palce kazdemu, kto chce nieco usporiadat, lebo za tie roky viem co je to za drinu. Ale pokial viem, vzdy boli tzv. kalendarne porady, kde sa sledovalo hlavne „nekolidovanie“ terminov, hlavne medzi CZ a SK. Preto nechapem vzniknutu situaciu. U nas je pretekov par, Holic je znamy rok a teraz toto. Je mi to fakt luto a nechce sa mi verit, ze by Mirek Frodl planovat dopredu koliziu…. Ked je zaujem o Piestany, treba po tom skocit !!!! ale trebat tyden skorej/neskor A JE TO 🙂

    1. Týždeň skôr Branná, týždeň neskôr Alpe Adria Slovakia Ring. Uvidíme čo vymyslia.

  2. Je to škoda. Jel bych tam i tam. Takto má přednost Holíč. Jezdím tam léta a mám to tam rád. Navíc jsme dovolenou podřídili termínu Holíča. Bylo by škoda, kdyby to nevyšlo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *