Hokejový večer plný dobrej nálady

Richard Karnok

V deň 93. výročia založenia prvej Československej republiky si na zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave dali stretnutie českí a slovenskí motocykloví pretekári a ich priatelia, aby si vo vzájomnom meraní hokejových síl užili predovšetkým množstvo zábavy a dobrej pohody. A ako to celé dopadlo?

Predovšetkým to bol naozaj pekný zážitok aj pre oči niekoľkých desiatok divákov, ktorí mohli v hokejových dresoch vidieť motocyklových pretekárov ako Michal Filla, Vladimír Ruža, Kamil Prager, Peter Duchyňa,  Martin Čermák, Martin Havlík, Peter Jaroš, Miroslav Grochal, Jaroslav Kamenický, Vladimír Kada, Stanislav Fábry a ďalší… ktorých doplnili ich kamaráti a kolegovia z pretekárskeho prostredia ako napríklad mechanici Martin Janoušek, Jozef Golonka ml. atď…

Samozrejme sa bojovalo aj o výsledok, ako prví v 60-minútovom zápolení (bez prestávky) skórovali Slováci (hrajúci v bielych dresoch), no o krátky čas bolo vyrovnané. Domáci však nasadili tempo, ktoré viedlo až k stavu 8:1. Potom prišli chvíle českých hráčov (zelené dresy), ktorí sa dvomi gólmi vrátili do zápasu, no slovenskí motorkári opäť kontrovali a na konci zápasu bol výsledok 13:4 v prospech domácich.

Dôležitejšia ako výsledok však bola skutočnosť, že sa táto veľmi príjemná akcia uskutočnila a všetkým zúčastneným patrí veľká vďaka za skvelý večer, ktorí si v hľadisku užili aj ich niekoľkí ďalší kolegovia, napr. Viktor Noss, Jaro Černý, Vlado Karban, Martin Durdík, Ladislav Miklánek, Richard Čajkovič a ďalší…