Hanzalík zvíťazil na Českej Tourist Trophy v Hořiciach

Richard Karnok 16

Počas uplynulého víkendu sa na prírodnom okruhu v Hořiciach v Podkrkonoší uskutočnilo podujatie Česká Tourist Trophy, ktoré po prvý raz hostilo okrem oldtimerov aj preteky súčasných motocyklov. Len niekoľko týždňov po podujatí 300 zatáček Gustava Havla sa tak fanúšikovia a pretekári do tejto bašty českého road racingu vybrali už po druhýkrát.

David Hanzalík

Nás aj tentoraz pochopiteľne zaujímala slovenská účasť. V triede Klasik 750 štartoval Karol Hill, ktorý obsadil siedme miesto. V rovnakej triede sa so slovenskou licenciou predstavili českí jazdci Jiří Turek (6. miesto) a Marek Stibor (DNF).

Tentoraz malo Slovensko v triede súčasných motocyklov 125 SP len dvoch českých držiteľov licencie SMF, Miroslav Kuchta a ani David Řezáč však cieľ pretekov nevideli.
Podobne aj v triede Supermono so slovenskou licenciou skončil na  10. mieste Nemec Ingolf Schmidt.

O našu najväčšiu radosť sa však postarala slovenská road racingová jednotka, kopčiansky David Hanzalík, ktorý zvíťazil v triede Twin. Hlavný favorit pretekov a víťaz kvalifikácie, Michal Dokoupil, rovnako jazdiaci s licenciou SMF, pre technické problémy cieľ nevidel. Posledným slovenským jazdcom, ktorý na hořickej trati pred Hanzalíkom vybojoval víťazstvo v niektorej z tried súčasných motocyklov, bol Miroslav Kacko, ktorý to dokázal v rokoch 1994 a 1995 v triede 125 GP.

Výsledky pretekov:
Klasik 175
Klasik 250
Klasik 350
Klasik 500
Klasik 750
Side
125 SP
Open 600 + Open 1000
Supermono
Twin

Detailné výsledky pretekov stiahnete kliknutím sem…

16 komentárov k článku “Hanzalík zvíťazil na Českej Tourist Trophy v Hořiciach

  1. jo bodaj by nebyl ked sundal zavodnika jezdicim pred nim dat mu poradne po papuli a ne vychvalovat ho jaky je dobry jezdec

  2. Blahopřeji Davidovi i všem ostatním jezdcům s licencí SMF.
    Davide jseš borec, jen tak dál.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *