FIM a FIM Európa má nové logo

Richard Karnok

V roku 2024 oslávi medzinárodná motocyklová federácia FIM svoje 120. výročie a v súvislosti s daným výročím FIM pristúpila k predstaveniu novej identifikačnej značky.

Po prvýkrát sa motocyklová verejnosť mohla s novým logom zoznámiť na generálnom zhromaždení FIM v decembri v Liverpoole a od januára 2024 je už táto nová značka zavádzaná do praxe. Spolu s novým logom FIM sa mení aj logo kontinentálnej federácie FIM Európa, ktoré bude postupne zavádzané do praxe

Nové modré monochromatické logo FIM pozostáva z dynamickej skratky FIM, pričom počiatočné písmeno „F“ pretínajú tri vodorovné čiary, ktoré na ľavej strane nepravidelne končia, čo pripomína tvar krídla. Nová grafika loga vychádza zo starých verzii loga FIM, avšak je spracované pre jednoduchšie používanie v modernom a digitálnom svete. Logo bude používané s alebo bez spodného textu „FEDERATION INTERNATIONALE DE MOTOCYCLISME“, podľa situácie.

Na GZ FIM logo predstavil prezident FIM Jorge Viegas: „Identita značky FIM musí odrážať snahu federácie prijať výzvy dnešného rýchleho sveta a adekvátne na ne reagovať. Aj keď si právom chceme pripomenúť a osláviť 120 rokov FIM a jej skvelú históriu, ktorá nás priviedla až do dnešných dní, rovnako sa musíme pozerať dopredu. Preto verím, že nové logo FIM zachytáva dokonalý mix dedičstva a budúcnosti.“

Treba však podotknúť, že zavedenie nového loga je spojené i s nemalými finančnými nákladmi ako pre FIM, tak i pre FIM Európa a i pre ich členské federácie, t. j. aj SMF.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *