Dve otázky pre slovenských pretekárov (9.)

Richard Karnok

Lukáš Há, Tomáš Jasenský a Ondrej Hruška sú dnes na rade s odpoveďami na rovnaké otázky ako ich kolegovia v predchádzajúcich dňoch.

1. Ako hodnotíte uplynulú sezónu?
2. Aké sú vaše plány a ciele pre rok 2013?

——————————————————————————————

Lukáš Há, tím 50cm3.eu, Majster SR  skútrov (kategória Sport):

1. Sezóna bola perfektná, nečakal som že sa nám podarí zohnať taký rýchly skúter. V tíme sme mali viacero technických problémov, ktoré ma našťastie obchádzali a vďaka tomu som mohol dokončiť každé preteky. Tím ma celkovo na každom podujatí podporoval za čo som im veľmi vďačný. Od sezóny som očakával bojovnejšiu konkurenciu a viac pretekov (iné trate).

2. Do budúcej sezóny plánujem ostať ešte v triede 50 sport, ale to všetko závisí od usporiadateľov aké budú triedy. Rozmýšľal som aj nad zopár pretekmi v ČR a vyskúšať EST (european scooter trophy) v Nemecku. Všetko ukáže čas a peniaze, nakoľko sponzora ešte stále nemám.

——————————————————————————————

Tomáš Jasenský, pretekársku sezónu vynechal:

1. Kvôli finančným možnostiam som sezónu 2012 vynechal a vzhľadom na to, že som menil motocykel BMW za Kawasaki, tak veľa finančných prostriedkov na jazdenie neostalo… Zajazdil som si akurát vytrvalostné preteky na Slovakia Ringu, čo bolo pre mňa nové a zároveň zábavné, až na poruchu techniky, ktorá sa počas pretekov vyskytla. Taktiež v našom tíme sa udialo veľa zmien a niektoré z nich sú ešte stále v štádiu riešenia.

2. Budúcu sezónu by som chcel jazdiť v rámci slovenských majstrovstiev v tisíckach s mojou novou ZX10R, ale bude to určite záležať na prichádzajúcich financiách a taktiež by som si chcel trošku zajazdiť aj vytrvalostné preteky. Ale samozrejme v prvom rade byť rýchly na trati záleží od počtu tréningov a teda opäť aj od financií… V sezóne 2013 chcem čo najviac spoznať novú motorku a bojovať o prvé priečky v slovenských majstrovstvách.

——————————————————————————————

Ondrej Hruška, Teddy Racing Team, MM SR skútrov (kategória Sport):

1.  Sezóna 2012 bola pre mňa skvelá a plná nových zážitkov, najlepšie preteky boli asi v Orechovej Potôni kvôli dobrej účasti a zaujímavému počasiu. Za celú sezónu sa chcem poďakovať môjmu otcovi.

2. V roku 2013 plánujem jazdiť v triede 125 SP na Cagive Mito v M SR, verím, že sa to podarí, každopádne sa už na novú sezónu veľmi teším!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *