Dve otázky pre slovenských pretekárov (7.)

Dnes sme výnimočne vyspovedali aj českého pretekára, rekordmana Slovakia Ringu Honzu Halbicha, ale aj nášho Davida Hanzalíka a víťaza veteránov v Slovenskom pohári Jara Kamenického.

1. Ako hodnotíte uplynulú sezónu?
2. Aké sú vaše plány a ciele pre rok 2013?

——————————————————————————————

Jan Halbich, rekordman okruhu Slovakia Ring, účastník Alpe Adria, M ČR a FIM Cup Superstock 1000:

1. Uplynulá sezona byla super, byla to moje teprve druhá závodní a první s litrovou motorkou, cíl letošní sezony byl naučit se s litrem a zkusit mistrovství světa a vše se podařilo. Na začátku sezony bylo všechno v pořádku, ale v půlce sezony jsem začel mít problém s pravou rukou, tento problém měl dost omezoval v zavodění a trenovaní, ale již je to vyřešené. Sezona byla velmi přínosná a nabral jsem mnoho zkušeností.

2. Cíle do příští sezony jsou jet několik závodů mistrovství světa a Alpe Adrii, možná i český mistrák, ten ale není jistý vzhledem k tomu co se v Čechách děje. Hlavním cílem na začátku sezony bude maturita a poté se můžu plně věnovat závodění. Chtěl bych poděkovat všem přátelům a lidem kteří mě podporují.

David Hanzalík, Hanzalík racing team Kopčany, prírodné okruhy:

1. Túto sezónu hodnotím veľmi dobre! Na každom podujatí som jazdil do top 3 a získal som titul majstra českého road racingu v supertwinoch na prírodných okruhoch, v triede 250 sp som bol na treťom mieste, bohužiaľ som mal pád v Kyjove, a tak som skončil na 4. mieste celkovo. Tento rok ma sklamala šesťstovka,  ale inak super!

2. V roku 2013 budem štartovať opäť aj v triede 250, ale najviac sa budem sústrediť na šesťstovky, tak by som sa rád okrem tradičných miest zúčastnil aj pretekov v Nemecku a Írsku. A hlavne prísť do cieľa celý a na dobrom mieste.

Jaroslav Kamenický, Kamo Racing Team, Slovenský pohár (nad 600 ccm):

1. Minulú sezónu som bol vcelku spokojný, bola bez pádu, takže som sa mohol zúčastniť všetkých podujatí v Slovenskom pohári a niektorých podujatí Fun Cup. Finančné prostriedky teda ako-tak vystačili. Priznávam, že som chcel isť na trati v lepších časoch, ale nejako to nešlo, treba si to v hlave upratať a hádam to bude lepšie.

2. Na sezónu 2013 sa zatiaľ nejako nepripravujem, ale motorku mám už nachystanú, bola u Borisa Mentela, ktorý mi dával nový podvozok a naladil motor za čo ďakujem sponzorovi a uvidím sám ako to dopadne a čo budeme jazdiť. Podľa financií sa rozhodneme aj s mojim novým spolujazdcom, ktorý chce začať oťukávanie motodrómov.