Dve otázky pre slovenských pretekárov (6.)

Richard Karnok

Dnes sú na rade otec a syn Búlikovci, Jozef Oravský a Róbert Malík. Otázky zostávajú nezmenené:

1. Ako hodnotíte uplynulú sezónu?
2. Aké sú vaše plány a ciele pre rok 2013?

——————————————————————————————

Róbert Malík, Alpe Adria Championship a Slovenský pohár CPM (125 SP):

1. Bola to moja druhá sezóna a hodnotím ju ako vydarenú. Oproti minulému roku sa mi podarilo dosť porýchlyť,  k čomu prispelo upravenie motora a určite aj zmena pneumatík. Absolvoval som kompletný seriál troch pretekov Troliga Bus Cupu, ktoré sa išli dvakrát v Brne a Slovakia Ring , a v celkovom poradí som skončil na 3. mieste a taktiež v seriáli Slovenského pohára som v celkovom poradí  skončil na 3. mieste. Z Alpe Adrie som išiel len Slovakia Ring a Brno, ostatné podujatia som z dôvodu hlavne finančnej náročnosti neabsolvoval. Taktiež som sa zúčastnil dvoch podujatí Vintage na Slovakia Ringu, kde som v obidvoch pretekoch skončil na 1. mieste. Vyskúšal som si aj prírodný okruh v Těrlicku, kde sa mi však moc nedarilo . No atmosféra na trati oproti dromu bola neporovnateľná, lebo  stále bolo s kým bojovať, nakoľko štartové pole tvorilo cca 35 jazdcov. To isté bolo vlastne aj v pretekoch Troliga Bus Cupu, kde sa išlo spolu s 250SP a 125GP a na poslednom podujatí dokonca aj V-Twinmi.

2. V nastávajúcej sezóne by som chcel odjazdiť aspoň to čo v tejto, ale samozrejme všetko záleží od mojej finančnej situácie. A ciele?  Určite by som chcel byť ešte rýchlejší ako tento rok – uvidíme.

——————————————————————————————

Jozef Oravský, Alpe Adria Championship a Slovenský pohár CPM (125 SP):

1. Uplynulú sezónu hodnotím veľmi pozitívne. Zúčastnil som sa niektorých pretekov Alpe Adrie a Slovenského pohára. Práve pre upadajúcu Alpe Adriu prejavujúcu sa nedostatkom jazdcov som sa rozhodol skúsiť Slovenský pohár. Za danú cenu to bola super voľba. V týchto pretekoch som si vždy našiel konkurenta a teda super zapretekal. Stále to bolo až do posledného kola. Aj moje časy išli dole, s čím som bol spokojný a motivovaný jazdiť ešte lepšie.

2. Momentálne ešte nie som rozhodnutý, ktorých pretekov sa zúčastním, ale priorita budú MSR. Treba ešte vyladiť motorku, na čom sa intenzívne pracuje a nasadiť nové diely. Bol by som rád, keby časy išli ešte nižšie a ja by som si mohol zapretekať s tými najlepšími. Preteky sú naše hobby a preto dúfam, že sezóna bude bez väčších problémov.

——————————————————————————————

Miško Búlik, BOS Racing Team, MM SR a P ČR Mini Moto (trieda Junior A):

1. Sezónu hodnotím ako výbornú, konečne sa mi podarilo získať prvé víťazstvá.

2. Chcel by som vyhrať majstrovstvá Európy!

Milan Búlik, Miškov otec:

1. Sezóna bola nad naše očakávania. Miško zaznamenal výkonnostný vzostup, keď vyhral MM SR a suverénne aj Pardubický pohár. Nováčikovskú daň som zaplatil v Českom prebore, kde som zlyhal ako mechanik až v troch pretekoch, čím som Miška pripravil o titul vicemajstra, keď skončil celkovo štvrtý.

2. V sezóne 2013 by sme chceli obhájiť titul v MM SR a zlepšiť umiestnenie v Českom prebore. Momentálne hľadáme partnera, s ktorým by sme sa chceli zúčastniť Majstrovstiev Európy, ktoré sa konajú začiatkom augusta v Maďarsku a Slovinsku. Okrem toho máme doma od českého promotéra Mini GP Hondu NSF 100, s ktorou už Miško absolvoval úspešný test v Dunajskej Strede (napriek tomu že ešte nedočiahne na zem). S ním by sme sa chceli taktiež zúčastniť MM SR aj Českého preboru, kde by sme chceli získať prvé skúsenosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *